ZMorph to obok Zortraxa najgłośniejsza firma polska firma produkująca drukarki 3D na świecie. Informacje na jej temat na światowych portalach branżowych pojawiają się z częstotliwością jednego tygodnia. Ostatnim newsem było wprowadzenie drukarek 3D ZMorpha na rynek amerykański – wydarzenie, które jeszcze kilka miesięcy temu byłoby newsem tygodnia, dziś jest czymś niemalże naturalnym. Cóż, trudno przebić otwarcie salonu firmowego w Holandii… ZMorph działa aktywnie nie tylko na rynkach zagranicznych. Podczas zakończonego dwa tygodnie temu Łódzkiego Festiwalu Designu, firma otrzymała np. otrzymała prestiżowe wyróżnienie w plebiscycie Must have 2014 podczas Łódź Design Festival. Jako, że podczas relacji z tego wydarzenia nie wspomniałem o tym ani słowem, pozwoliłem sobie poświęcić temu niezależny, dedykowany artykuł.

Łódź Design Festiwal to najważniejsze wydarzenie związane z projektowaniem w Europie Środkowo-Wschodniej, który odwiedziło już ponad 240 000 osób z całego świata. Prezentuje najlepszy design w wielu odsłonach – od art i craft design, architekturę, poprzez wzornictwo przemysłowe, projektowanie graficzne, aż po modę. Plebiscyt Must have z kolei już od czterech lat wskazuje najciekawsze produkty pochodzące od polskich projektantów lub producentów. Jego celem jest prezentacja dobrego polskiego designu, promocja rodzimych biznesów i projektów W tym roku zgłoszono do niego aż 360 projektów, a wśród 60 wyróżnionych przez specjalnie zaproszoną Radę Ekspertów składającą się z przedstawicieli najważniejszych ośrodków wzornictwa w kraju, znalazła się drukarka 3D ZMorph wraz z dedykowanym oprogramowaniem Voxelizer.

ZMorph 02

Podczas tegorocznej edycji Łódź Design Festival w Art Inkubatorze ZMorph zaprezentował swoje drukarki 3D. Poza nimi na stoisku odbywały się warsztaty z prezentacją niewykonywanego nigdzie wcześniej nadruku 3D na tkaninie, będącego swoistego rodzaju innowacją w branży fashion oraz prezentacja biżuterii wydrukowanej techniką 3D. Dodatkowo, wszyscy przybyli mogli skorzystać z darmowych konsultacji ekspertów w druku 3D, jak i spróbować modelowania za pomocą najnowszej wersji dedykowanego oprogramowania – Voxelizer, umożliwiającego prototypowanie w designie, medycynie i architekturze.

ZMorph 03

Otrzymane w Łodzi wyróżnienie nie jest jedynym, jakie firma otrzymała w ostatnim czasie. ZMorph został nominowany do prestiżowej nagrody najlepszej drukarki 3D dla konsumentów podczas 3D Printshow w Londynie, a także zdobył ważną nagrodę Grand Prix na targach 3D Printer Experience w Holandii. Z początkiem roku z natomiast potencjał drukarek 3D ZMorpha został zauważony na międzynarodowych targach technologicznych CeBIT 2014 przyciągając do stoiska dziennie setki odwiedzających.

ZMorph 04

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

2 Comments

  1. Literówka: ZMorph działą aktywnie

Comments are closed.

You may also like

More in News