ZMorph i Zortrax w czołówce newsów na stronie głównej 3D Printing Industry

0

Równo miesiąc temu pisałem, że polscy producenci drukarek 3D coraz częściej pojawiają się w zagranicznych mediach, a tymczasem dziś, po raz pierwszy w historii newsy o polskich drukarkach 3D pojawiły się jeden pod drugim na 3D Printing Industry – największym serwisie poświęconym technologii druku 3D na świecie. Czy ten fakt jest aż tak doniosły, że należy mu poświęcać aż oddzielny artykuł? Moim zdaniem jak najbardziej! Polska staje się coraz bardziej rozpoznawalnym graczem na arenie międzynarodowej, a polskie drukarki 3D nie stanowią już czegoś egzotycznego czy folklorystycznego. I nawet jeśli ktoś powie, że to tylko skuteczny PR, to odpowiem mu, że mamy w rodzimej branży druku 3D coraz lepszych PR`owców 🙂

Newsem dzisiejszego dnia jest otwarcie przez ZMorpha oficjalnego salonu firmowego w Haarlemie – miejscowości położonej niedaleko Amsterdamu w Holandii. O zapowiedzi tego wydarzenia pisałem w zeszłym tygodniu. Salon jest już od wczoraj otwarty, a jak pokazują to zdjęcia opublikowane na oficjalnym profilu firmy na Facebooku – ZMorpha odwiedziło wczoraj dość sporo osób. Haarlem jest świetną lokalizacją na tego typu sklep, gdyż jest swoistą stolicą niskobudżetowego druku 3D w Europie. Mają tu siedzibę takie ośrodki jak MAKE Haarlem 3D Makers Zone, 3DMakersmagic, Industry Kring Haarlem czy MKB Haarlem. To tutaj spotykają się członkowie społeczności druku 3D i to tutaj rodzą się najważniejsze inicjatywy związane z technologią niskobudżetowych drukarek 3D w Holandii. Od wczoraj w tym miejscu znajduje się również ZMorph.

ZMorph 3DPI

Zortrax otwarcie swojego pierwszego salonu zlokalizowanego w Krakowie przełożył z dziś na 24 października, niemniej jednak póki co może się poszczycić czymś innym. Instytut Wzornictwa Przemysłowego nominował drukarkę 3D Zortrax M200 do grona 25 najlepszych polskich wzorów przemysłowych. Do firmy dołączył niedawno projektant Paweł Czyżewski, znany z pracy la takich marek jak Bugatti i Mazda, zatem można się spodziewać dalszego rozwoju produktów firmy w tym kierunku.

Zortrax 3DPI

Tyle w kwestii ostatnich osiągnięć dwóch naszych rodzimych firm, które z powodzeniem budują swoją markę w Europie i na świecie. Miejmy nadzieję, że już wkrótce do tej dwójki dołączą kolejne polskie firmy, które również zbroją się w bardzo ciekawe newsy i informacje, o czym bedziemy naturalnie również informować.

Źródło: www.3dprintingindustry.com

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.