W minioną sobotę, w londyńskim Chelsea Old Town Hall, odbyła się gala rozdania pierwszych nagród branżowych, organizowana przez portal 3D Printing Industry. Nagrody przyznawano w 20 kategoriach, a wśród nominowanych znalazły się także polskie firmy. Zwycięzcą w kategorii „Best Personal 3D Printer (FFF)” został olsztyński Zortrax z drukarką 3D M200!

Głosowanie w plebiscycie miało charakter otwarty – głosy mogli oddawać internauci z całego świata. Ostatecznie w głosowaniu wzięło udział ponad 200 tysięcy osób. Wśród uczestników konkursu znaleźli się najwięksi gracze, związani z rynkiem druku 3D. Nagrodę specjalną w kategorii „Outstanding Contribution to 3D Printing” otrzymał Dr. Adrian Bowyer – twórca projektu RepRap.

To kolejna nagroda zdobyta przez Zortrax w plebiscytach branżowych. Firma trzykrotnie z rzędu zdobyła nagrody dla Najlepszego Polskiego Producenta Drukarek 3D Roku w plebiscycie branżowym CD3D, z kolei drukarka 3D M200 zdobyła również trzy razy z rzędu tytuł Najlepszej Polskiej Drukarki 3D Roku. Maj 2017 jest zresztą bardzo dobrym miesiącem dla firmy – 11 maja Rafał Tomasiak, Prezes Zarządu Zortrax S.A. otrzymał prestiżowe wyróżnienie „Wizjoner 2017” w konkursie organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną, podczas IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Marcin Niedzielski (Zortrax) odbierający nagrodę w kategorii „Best Personal 3D Printer (FFF)„. Fot: www.3dprintingindustry.com

Źródło: www.zortrax.pl

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like

More in News