W dniach 16 – 17 grudnia odbyły się zajęcia online “Warsztaty Nie z Tej Ziemi” dedykowane dla dzieci i młodzieży, organizowane przez Politechnikę Krakowską i instruktorów organizacji edukacyjnej “Kraina Twórczości”. Celem warsztatów było zwiększenie zainteresowania młodych odkrywców projektowaniem 3D i zainteresowanie tematami związanymi z eksploracją kosmosu. Wydarzenie było zorganizowane w ramach funduszy BalticSetApps. 

W trakcie zajęć online, 39 uczestników miało okazję zaprojektować modele baz kosmicznych w programach graficznych, pod okiem ekspertów. Patronem wydarzenia został Zortrax – polska firma dostarczająca rozwiązania z zakresu wytwarzania przyrostowego klasy desktop. Producent zdecydował się bezpłatnie zrealizować projekty uczestników za pomocą swoich drukarek 3D i wysłać modele do autorów. Stworzone prace wezmą udział w międzynarodowym konkursie “MoonBase Challenge” organizowanym przez Europejską Agencję Kosmiczną. 

Udział Zortrax w projekcie pozwoli młodym twórcom po raz pierwszy zmaterializować swoje projekty cyfrowe. Dzieci i młodzież, biorąca udział w projekcie będzie miała możliwość porównać modele CAD z rzeczywistymi produktami wytworzonymi addytywnie. Jak mówi organizator warsztatów Piotr Synowiec, Prezes Zarządu spółki Kreatikon, niesie to za sobą ogromną wartość edukacyjną. 

Dodatkowo, po zakończeniu warsztatów, uczestnicy będą mieli okazję doprecyzować i dostosować swoje projekty do 17 stycznia. W następnym etapie konkursu, młodzi twórcy będą mieli okazję zgłosić swoje projekty do międzynarodowego konkursu, organizowanego co roku przez Europejską Agencję Kosmiczną “MoonBase Challenge”.

Patrycja Gwiazda
Inżynier biomedyczny zainteresowany niekonwencjonalnym i innowacyjnym podejściem do medycyny oraz jej połączeniem z nowoczesną technologią.

    Comments are closed.

    You may also like