Zortrax ogłasza, że we wrześniu br. rozpoczyna prace badawcze w ramach kontraktu podpisanego z Europejską Agencją Kosmiczną, która to z kolei podpisała umowę ze spółką Astronika. Zortrax jest jednym z podwykonawców kontraktu – trzecią firmą uczestniczącą w projekcie jest CRIDO R&D. Całkowita wartość kontraktu wynosi 175.000,00 €, a jego zakończenie planowane jest na 2023 rok.

Przedmiotem umowy jest przeprowadzenie badań i testów mających na celu opracowanie technologii pokrywania powłokami metalicznymi wydruków 3D wykonanych z wysokotemperaturowych polimerów takich jak PEEK. Astronika ma być liderem projektu i będzie odpowiedzialna za skonstruowanie części instrumentów dla pracującej obecnie na powierzchni Marsa amerykańskiej sondy InSight.

Jednym z podwykonawców Astroniki jest Zortrax, który będzie odpowiedzialny za wykonanie wydruków 3D przy użyciu technologii wytwarzania addytywnego i spełniających wymogi przemysłu kosmicznego materiałów polimerowych. CRIDO R&D sp. z o.o. sp. k. będzie odpowiedzialna za technologię nakładania na wydruki powłok metalicznych.

Rozpoczęcie prac badawczych zaplanowane jest na wrzesień 2021 roku i mają one potrwać około 18 miesięcy. Całkowita wartość kontraktu wynosi 175.000 €, a wartość części kontraktu, za którego realizację odpowiada Zortrax, wynosi 54.500 €. W zależności od przebiegu współpracy może ona być w przyszłości rozszerzana o kolejne kontrakty pomiędzy Zortrax a Europejską Agencją Kosmiczną.

Źródło: informacje prasowe

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like