Zortrax wprowadza opcję druku 3D z metalu dla desktopowej drukarki 3D M300 Dual. To drugie urządzenie w ofercie producenta - po Zortrax Endureal, które zyskuje tę funkcję. M300 Dual jest kompatybilne z szerokim portfolio materiałów, począwszy od filamentów podstawowych i elastycznych, poprzez popularne materiały inżynieriyjne jak poliamid, aż po wysoce wyspecjalizowane, wzmacniane włóknem węglowym i szklanym polimery do zaawansowanych zastosowań technicznych. Teraz paleta materiałowa została wzbogacona o dwa nowe zestawy: Zortrax Full Metal Package 316L i Zortrax Full Metal Package 17-4 PH. Obydwa zawierają wszystkie niezbędne elementy do druku 3D z metalu, w tym filamenty metalowo-polimerowe BASF Forward AM: BASF Ultrafuse 316L i BASF Ultrafuse 17-4.

Zestawy Zortrax Full Metal Package 316L i Zortrax Full Metal Package 17-4 PH, zawierają również wszystkie inne komponenty niezbędne dla realizacji udanego wydruku 3D z metalu. W każdym pakiecie użytkownicy znajdą BASF Ultrafuse Support Layer - dedykowany materiał podporowy, zapewniający pożądaną geometrię drukowanych części na etapie drukowania 3D i post-processingu, klej Magigoo Pro Metal - zapewniający niezawodną przyczepność podczas drukowania i łatwe usuwanie wydrukowanej części, dodatkowy moduł hotendu dla Zortrax M300 Dual, adapter z rurką PTFE oraz voucher na profesjonalny post-processing w firmie Elnik (zaufany partner BASF w Niemczech), gdzie wydruki 3D poddawane są kluczowym procesom debindowania i spiekania w celu uzyskania właściwości stali.

"Zortrax M300 Dual to prawdziwie uniwersalna maszyna, która łączy w sobie duży obszar roboczy, tryby pojedynczej i podwójnej ekstruzji, intuicyjny interfejs oraz bardzo szeroką gamę gotowych do użycia, skalibrowanych profili materiałów. Teraz ta desktopowa drukarka 3D zyskuje możliwość tworzenia stalowych części z dwoma kompleksowymi zestawami: Zortrax Full Metal Package 316L i Zortrax Full Metal Package 17-4 PH, które zawierają wszystko, co jest niezbędne do rozpoczęcia druku z metalu i zapewnienia w pełni funkcjonalnych części metalowych, które wykazują właściwości stali." - mówi Michał Siemaszko, Head of Research and Development w Zortrax S.A.

Wprowadzeniu nowej opcji druku 3D z metalu dla M300 Dual towarzyszą usprawnienia oprogramowania Z-SUITE w wersji BETA 3.2.0. Najnowsza aktualizacja sprawia, że oprogramowanie jest jeszcze lepiej dostosowane do potrzeb użytkowników drukarek 3D i charakteru dwuetapowej obróbki końcowej, które zamienia drukowane części w pełnowartościową stal. Najważniejsze funkcje w tym obszarze obejmują nowy typ wypełnienia Gyroid, nowy sposób drukowania w 3D struktur podporowych za pomocą materiału podporowego BASF Ultrafuse Support Layer oraz fakt, że aktualizacja wprowadza wiele nowych materiałów i ulepszeń dla wszystkich drukarek 3D Zortrax.

"Najnowsza wersja Z-SUITE BETA wprowadza ulepszenia druku przy użyciu metalicznych filamentów proszkowych. Nowe wypełnienie Gyroid umożliwia drukowanie modeli metalowych z wypełnieniem od 60% do 90%. Kolejna zmiana wpływa na sposób drukowania struktur podporowych za pomocą materiału BASF Ultrafuse® Support Layer. Podpory są tutaj podzielone na mniejsze bloki wzdłuż wszystkich osi i zawężone ku dołowi. Wszystko to sprawia, że podpory umieszczone w trudno dostępnych miejscach są łatwiejsze do usunięcia, a ich ślad na modelu jest mniej widoczny." - podsumowuje Ewa Piórkowska, R&D Software Project Manager w Zortrax S.A.

Źródło: materiały prasowe Zortrax

Poznaj sufity napinane

Portal COLORISED to kompleksowe źródło informacji, porad i inspiracji dla osób planujących remonty mieszkań, domów oraz wyposażania wnętrz. Znajdziesz na nim poradniki dotyczące wykończenia wnętrz: sufity napinane PVC, sufity napinane z tkanin, tapety, tapety z tkanin, oświetlenie LED, systemy oświetleniowe LED, podłogi, systemy ogrzewania i wielu innych.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like