Na początku listopada Zortrax wypuścił aktualizację Z-SUITE o numerze 2.7.0, która wprowadzała obsługę nowej drukarki 3D Inkspire oraz możliwość drukowania z kilku nowych filamentów przez modele M200 Plus i M300 Plus. Dziś pojawiła się do pobrania kolejna nowa wersja – 2.7.3, która oprócz szeregu zmian optymalizujących pracę urządzeń wprowadza zupełnie nową funkcjonalność – narzędzie do optymalizacji rotacji modelu.

Narzędzie automatycznie pozycjonuje model na stole roboczym drukarki 3D, w celu wygenerowania możliwie najmniejszej liczby niezbędnych struktur podporowych. Upraszcza to proces przygotowywania wydruku 3D i obniża koszt jego wytworzenia.

Oprogramowanie automatycznie powiadomi o możliwości dokonania update’u przy najbliższym uruchomieniu. Można też dokonać tego ręcznie z tej strony.

Oprócz zmian w Z-SUITE dodano szereg poprawek do Inkspire – pierwszej fotopolimerowej drukarki 3D w ofercie Zortraxa. Firmware jest dostępny pod tym samym adresem co oprogramowanie. Wśród zmian znalazły się:

  • poprawka dot. problemu z niedoświetleniem lub prześwietleniem warstw modelu
  • dodanie komunikatu ostrzegawczego przypominającego użytkownikowi o upewnieniu się, że stół roboczy jest pusty przed rozpoczęciem procedury kalibracji
  • wolniejszy ruch stołu roboczego podczas pauzy, co niweluje ewentualny problem przy pełnym pojemniku na żywicę
  • aktualizacja wersji językowej dla języka polskiego (i chińskiego) oraz nowe wersje językowe dla japońskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i francuskiego
  • poprawka do błędu oznaczającego niepoprawną datę
  • komunikat ostrzegawczy w przypadku utraty połączenia WiFi.

Niewielkiej zmianie uległa też sama procedura początkowa przy rozpoczynaniu wydruku, z tym że jest to niewielki niuans optymalizacyjny.

Źródło: www.zortrax.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować