Zortrax wystąpi podczas IEEE Aerospace Conference 2022 – jednej z najważniejszych konferencji poświęconych najnowszym badaniom w branży lotniczej i kosmicznej na świecie. Wydarzenie odbywa się w dniach 05-12 marca 2022 r. w Big Sky w stanie Montana (USA). Zortrax jest reprezentowany przez Michała Siemaszko – Head of Research and Development Department oraz Jacka Krywko – Leader of Advanced 3D Printing Solutions. Pierwszy z nich przedstawi dziś wyniki prac inżynierów Zortrax nad drukiem kompozytowym w podwójnej ekstruzji – proces ten został opisany w publikacji naukowej, która pomyślnie przeszła proces peer review, dzięki czemu może być zaprezentowana na sympozjum.

Sektor kosmiczny stanowi jeden z głównych filarów rozwoju Zortrax S.A. Wartość światowego przemysłu kosmicznego jak i jego znaczenie w ujęciu druku 3D w ostatnich latach konsekwentnie rosną. Zortrax od 2019 roku współpracuje z ESA, rozwijając technologię kompozytowego druku 3D na przemysłowej drukarce 3D Zortrax Endureal. Inżynierowie Zortrax, w ramach wspólnego projektu z Europejską Agencją Kosmiczną, jako pierwsi opracowali technologię druku 3D komponentów z wbudowanymi obwodami elektrycznymi i ścieżkami przesyłania danych przy użyciu dwóch mieszanek filamentu PEEK: Z-PEEK, oferowanego przez Zortrax komercyjnie, oraz przewodzącej prąd mieszanki PEEK dostarczonej przez Europejską Agencję Kosmiczną.

Wyniki badań i testów inżynierowie Zortrax opisali w artykule naukowym pt. „3D Printing CubeSat Parts with Power and Data Transfer Functionalities with Two Blends of PEEK„. Artykuł pozytywnie przeszedł tzw. peer review, czyli proces oceny pracy przez niezależnych recenzentów, dzięki czemu rezultaty osiągnięte przez zespół Zortrax mogą być zaprezentowane przez Head of Research and Development, Michała Siemaszkę, na IEEE Aerospace Conference 2022 w USA. Udział w konferencji pozwoli zaprezentować kamienie milowe osiągnięte w projekcie druku kompozytowego, realizowanego przez specjalistów Zortrax i Europejskiej Agencji Kosmicznej, a także nawiązać relacje z najważniejszymi reprezentantami amerykańskiego środowiska przemysłowo-naukowego z branży lotniczej i kosmicznej.

W Big Sky każdego roku pojawia się około 700 delegatów z 20 krajów, wśród których znajdują się przedstawiciele amerykańskiego przemysłu lotniczego m.in. Boeing i Lockheed, członkowie takich agencji rządowych, jak NASA czy DARPA oraz wielu znakomitych inżynierów i naukowców. Biorąc pod uwagę rangę wydarzenia oraz prezentowanych na niej dokonań jesteśmy przekonani, że nasza obecność pozytywnie wpłynie na popularyzację opracowanego przez nas rozwiązania” – podsumowuje Jacek Krywko, Leader of Advanced 3D Printing Solutions w Zortrax S.A.

Źródło: materiały prasowe

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like