Już za niespełna dwa tygodnie – 24 września 2019 r., w Birmingham rozpoczną się jedne z największych targów druku 3D w Europie – TCT Show. Wydarzenie potrwa trzy dni (od wtorku do czwartku) i udział w nim wezmą czołowi przedstawiciele branży druku 3D z całego świata. Jednym z wystawców będzie Zortrax, który zaprezentuje pełne portfolio swoich urządzeń – w tym zupełnie nową linię urządzeń dedykowanych do produkcji aplikacji przemysłowych.

Stanowisko Zortrax będzie mieścić się w hali 3 kompleksu targowego NEC, na stoisku nr E79. Zostaną tam zaprezentowane urządzenia: Zortrax M200 Plus, M300 Plus, M300 Dual, Inkspire, Apoller, pełne portfolio materiałów eksploatacyjnych i akcesoriów oraz nowe drukarki 3D. Na chwilę obecną wiemy na ich temat stosunkowo niewiele, ale producent uchylił rąbka tajemnicy…

Nowe maszyny będą drukować z materiałów wysokotemperaturowych materiałów termoplastycznych jak np. PEEK (prezentowany na grafice przewodniej) w technologii FDM / LPD Plus. Wydruki będą realizowane przy użyciu dwóch głowic drukujących – jednej dedykowanej dla materiału budulcowego i drugiej dla podporowego. Będą wyposażone w zdejmowany stół roboczy, komora robocza będzie zamykana w pełni podgrzewana. Filamenty będą przechowywane w zamkniętych komorach, utrzymując je we właściwej temperaturze i wilgotności.

Drukarki 3D będą wyposażone w 15 czujników odpowiedzialnych za monitorowanie procesu druku 3D. Zainstalowane będą znane już z Zortrax M300 Dual rozwiązania odpowiedzialne za wznawianie pracy urządzenia po ewentualnej przerwie w zasilaniu – możliwe że w nowym, ulepszonym wydaniu. Domyślnie możemy też założyć, że pojawią się w nich komunikacja przez WiFi i kamera wewnętrzna.

To wszystko co wiadomo na ich temat na chwilę obecną… Więcej dowiemy się już za półtora tygodnia, w poniedziałek 23 września gdy nastąpi oficjalna, światowa premiera urządzenia. Osoby zainteresowane szczegółami mogą zapisać się na newsletter, dzięki czemu zostaną poinformowani o nowościach w pierwszej kolejności.

Źródło: www.zortrax.com

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować