Na rozpoczynających się w przyszłym tygodniu targach Formnext 2019 we Fraknfurcie nad Menem, Zortrax zaprezentuje pełne i wciąż rosnące portfolio swoich maszyn. Wśród doskonale znanych modeli z serii M Plus – M200 i M300 oraz dwugłowicowych M300 DUAL i Inventure, pojawi się ostatnia nowość producenta – Zortrax Endureal, który miał swoją oficjalną premierę niespełna dwa miesiące temu na targach TCT Show w Birmingham w Wielkiej Brytanii. Firma będzie prezentować pełny ekosystem, oparty o urządzenia, paletę własnych materiałów eksploatacyjnych oraz maszynę do automatycznego wygładzania wydruków 3D z termoplastów – Zortrax Apoller.

Zortrax Endureal posiada rozwiązania typowe dla urządzeń przemysłowych. Komora robocza jest zamknięta i odseparowana od extrudera, dzięki czemu można podgrzewać jej wnętrze bez ryzyka przegrzania układu napędowego i systemu tłoczącego filament do głowic. Głowice są dwie – jedna dedykowana do materiałów budulcowych, druga do podporowego. Komponenty ekstrudera tłoczącego filament oraz przewody, którymi jest on do nich przenoszony są odseparowane od komory roboczej za pomocą elastycznego termoizolatora z wielkością porów mniejszą niż średnia długość drogi swobodnej cząsteczki powietrza.

Maszyna posiada obszar roboczy na poziomie 40 x 30 x 30 cm, co stanowi największy obszar w całej ofercie produktowej firmy. Urządzenie może pracować z wymagającymi materiałami termoplastycznymi jak PEEK, czy filamenty wzmacniane włóknem węglowym.

Zortrax będzie obecny na Formnext w hali 11.1, przy stoisku F68. Osoby zainteresowane spotkaniem z przedstawicielami firmy na targach, mogą umówić się drogą mailową: [email protected].

Źródło: www.zortrax.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like