Henkel nawiązał współpracę z Prodways – francuskim producentem fotopolimerowych drukarek 3D pracujących w opatentowanej technologii DLP MOVINGLight. Dzięki tej współpracy użytkownicy urządzeń Prodways uzyskają dostęp do wysokowydajnych żywic światłoutwardzalnych Loctite na przemysłowej drukarce 3D ProMaker.

Drukarki 3D Prodways ProMaker LD, oparte na technologii MovingLight, są wyposażone w duże platformy produkcyjne o wymiarach 300 x 445 mm i zapewniają wysoką przepustowość i rozdzielczość – nawet 40 mikronów na piksel na każdej części platformy. Dodając wysokowydajne żywice Loctite użytkownicy drukarek 3D ProMaker LD mogą osiągnąć zastosowania przemysłowe z wyjątkową dokładnością i wydajnością.

„Jestem bardzo dumny z tej nowej współpracy, która wzmacnia oferty Prodways i pomaga szybko rozwijać innowacje naszych klientów z branży produkcji przemysłowej, motoryzacyjnej lub dóbr konsumpcyjnych” – powiedział Alban D’Halluin, dyrektor generalny Prodways Printers.

„To partnerstwo daje naszym klientom realną możliwość wyjścia poza prototypowanie do masowej produkcji w obszarze druku 3D. Rozmiar i precyzja maszyn Prodways wraz z żywicami przemysłowymi Loctite umożliwiają produkcję w pełni funkcjonalnych części do znacznie szerszego zakresu zastosowań” — powiedział Sam Bail, dyrektor ds. współpracy w zakresie druku 3D w Henkel.

Źródło: www.actusnews.com
Zdjęcia: www.actusnews.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like