Site icon Centrum Druku 3D | usługi druku 3D, drukarki 3D, wiedza i informacja

M1 – drukarka 3D firmy Carbon drukująca w super szybkiej technologii CLIP wreszcie dostępna na rynku!

I stało się! Carbon po ogłoszeniu współpracy z firmą Kodak oraz trzema innymi cenionymi biurami konstrukcyjnymi, po raz kolejny skupia na sobie uwagę całej branży druku 3D.  To przełomowy moment w historii firmy – nowa drukarka 3D – M1, drukująca w zawrotnym tempie, dzięki użyciu technologii CLIP, jest dostępna na rynku!

Technologia CLIP polega na druku 3D z żywic światłoutwardzalnych w niewiarygodnie szybkim tempie, które w porównaniu do pozostałych istniejących technologii dostępnych na rynku jest od 20 do 100 razy szybsze. Zamiast drukować obiekt warstwa po warstwie, CLIP utwardza żywicę światłem przy równoczesnym wykorzystaniu tlenu. Można zatem uznać, że typowy proces mechaniczny został przekształcony w fotochemiczny, który nie tylko przyspiesza produkcję modelu, lecz również pozbawia go warstw. Carbon zakłada, że w przypadku jego drukarki będzie to możliwe w 100 razy szybszym tempie. O efektach możemy przekonać się na własnej skórze, korzystając z drukarki 3D – M1.

Drukarka M1 jest wyposażona we wbudowaną aluminiową platformę, obudowę przepuszczającą tlen oraz silnik ze światłem LED. Jej obszar roboczy to 14,4 x 8,1 x 33 cm, jest doskonały dla produkcji niskoseryjnej oraz wytwarzania funkcjonalnych prototypów. Urządzenie M1 korzysta z autorskiego oprogramowania do projektowania, dostarczanego oczywiście przez  Carbon. Wbudowane sensory ułatwiają diagnozowanie i optymalizację procesu druku 3D. M1 korzysta też z wbudowanego serwera w chmurze, co pozwala na pobieranie aktualizacji oprogramowania z internetu.

Na tym jednak nie koniec nowości. Carbon wprowadził również siedem nowych żywic. Trzy spośród nich to żywice typu RPU (sztywny poliuretan), które należą do najsztywniejszych i uniwersalnych materiałów firmy Carbon. Ich przeznaczenie to przede wszystkim elektronika, części samochodowe i inne komponenty przemysłowe, wymagające fizycznych cech RPU. Pozostałe żywice są wykonane z następujących materiałów: FPU (poliuretan elastyczny), EPU (poliuretan elastometryczny), CE (żywica bazująca na estrze cyjanianowym).

Poniżej prezentujemy kilka wydruków wykonanych na drukarce 3D M1.

Źródło: http://3dprintingindustry.com

Exit mobile version