Carbon – twórcy technologii CLIP, nie marnują czasu… Lista firm, z którymi nawiązują współpracę staje się z każdym miesiącem coraz bardziej imponująca! Tylko w tym roku do listy dołączyli kolejno – gigant branży kosmetycznej i farmaceutycznej Johnson & Johnson, czołowa firma usługowa z branży druku 3D Sculpteo oraz trzy cenione biura konstrukcyjne specjalizujące się w technologiach przyrostowych: CIDEAS, WestStar Precision oraz The Technology House. Teraz firma ogłosiła rozpoczęcie współpracy z legendą branży fotograficznej – Kodakiem.

O ile w przypadku w/w firm współpraca z Carbon ma charakter testowy i wdrożeniowy, o tyle współpraca z Kodakiem ma na celu ulepszenie samej technologii druku 3D CLIP. Wykorzystując bogate doświadczenie Kodaka w zakresie produkcji fotopolimerów, Carbon będzie wspólnie z nim opracowywać nowe rodzaje materiałów eksploatacyjnych.

Tak temat współpracy skomentowali twórca i CEO Carbon, dr Joseph DeSimone:

Jesteśmy niezwykle podekscytowani faktem, iż Kodak został naszym partnerem, w dziele adaptacji naszej technologii do szerokiego spektrum branż, takich jak motoryzacja, lotnictwo, medycyna czy produkcja obuwia sportowego. Ta współpraca jest dowodem na nasze duże zaangażowanie w rozwój przełomowych materiałów wykorzystywanych w technologii druku 3D.

Dr Joseph DeSimone – CEO Carbon

oraz CEO Kodaka – Jeff Clarke:

Carbon i Kodak tworzą doskonały duet w rozwijaniu i poszerzaniu możliwości rynkowych jakie stoją przed technologią CLIP. Kodak jest światowym liderem w rozwijaniu nowych materiałów i jesteśmy bardzo podekscytowani faktem nawiązania współpracy z tak innowacyjną firmą jak Carbon.

Jeff Clarke – CEO Kodak

Źródło: www.3dprint.com

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like

More in News