Site icon Centrum Druku 3D | usługi druku 3D, drukarki 3D, wiedza i informacja

Roller Printer – polska drukarka 3D na Indiegogo

Niedawne targi 3D Show Printer & Scanner w Warszawie pokazały, że polski rynek niskobudżetowych drukarek 3D jest niezwykle głęboki. Na imprezie pojawiło się aż 6 nowych firm ze swoimi premierowymi urządzeniami, a do tego kilka znanych już na rynku firm również pochwaliło się nowościami w ofercie. Tymczasem okazuje się, że to wcale nie koniec. Dwa dni temu na Indiegogo rozpoczęła się kampania kolejnej polskiej drukarki 3D – Roller Printer. Urządzenie jest produkowane przez nieznaną szerzej firmę CORO Technology z Niedomic koło Tarnowa. Jej drukarka 3D to bardzo ładnie skonstruowana delta w stalowej obudowie i w miarę przystępnej cenie (999$ za kit do samodzielnego montażu w opcji EARLY BIRD i 1249 $ w wersji docelowej). Na uwagę zasługuje również sama kampania, która została przygotowana w bardzo profesjonalny sposób (będąc całkowitym zaprzeczeniem opisywanej kilka miesięcy temu innej polskiej kampanii na Indiegogo, która nie powinna się wydarzyć).

Roller Printer z punktu widzenia technologicznego nie wychodzi poza ogólnie przyjęty standard. Drukarka 3D jest oparta w całości o open-source – firmware Merlin i Slic3r, komunikuje się przez USB i kartę SD i ma kinematykę delty. Rzeczy które zasługują na ewentualne wyróżnienie, to głowica będąca w stanie rozgrzać się aż do 400ºC i możliwość jej zróżnicowania (5 wariantów do wyboru – standardowa wersja to 0,4 mm). Konstrukcja jest w pełni metalowa, nie posiada żadnych elementów drukowanych na drukarkach 3D. Stół roboczy jest podgrzewany i jest wykonany z aluminium. Jedyny widoczny minus (na podstawie lektury samej specyfikacji technicznej) to minimalna wysokość drukowanej warstwy na poziomie 0,14 mm. W treści kampanii pojawia się jeszcze informacja o bardzo dużej szybkości drukarki 3D, jednakże w specyfikacji podano standardowe 100 mm/sek.

Pełna specyfikacja techniczna:

Cena urządzenia na Indiegogo prezentuje się następująco:

Kampania trwa do 17 stycznia, a celem jest zdobycie 10.000 $. Na razie na liczniku jest tylko 39,00$ ale bądźmy dobrej myśli. Do tej pory Indiegogo nie było szczęśliwe dla naszych twórców (vide Idea Lab czy TYTAN3D i Goliat Extruder), ale w końcu musi być ten pierwszy raz, prawda…?

Źródło: www.indiegogo.com via Paweł Rokita z FabLab Kielce

Exit mobile version