Site icon Centrum Druku 3D | usługi druku 3D, drukarki 3D, wiedza i informacja

Dremel – czołowy producent narzędzi prezentuje swoją niskobudżetową drukarkę 3D

Verbatim, Thomson i Roland. Wcześniej Autodesk i HP. Co chwilę któryś z wielkich, międzynarodowych koncernów ogłasza wejście w branżę druku 3D ze swoim urządzeniem lub innymi, powiązanymi z tym rozwiązaniami. Wczoraj do tego grona dołączył Dremel – czołowy producent narzędzi obrotowych (szlifierki, wiertarki, wkrętarki, frezarki etc.) i szeregu innych narzędzi dla majsterkowiczów należący do Boscha. Dremel wchodzi z produktem tanim i stosunkowo prostym, jednakże biorąc pod uwagę rozpoznawalność marki i grupę odbiorców nie powinno być zaskoczeniem jeśli wkrótce okaże się, że jest to jedno z popularniejszych urządzeń na rynku. Tak czy inaczej to co się aktualnie dzieje na rynku nie jest przypadkiem – sytuacja zaczyna zmieniać się w mocno dynamiczny sposób i wkrótce może się okazać, że drukarki 3D i filamenty staną się częścią asortymentu marketów elektronicznych – a jak pokazuje przykład Dremela, również budowlanych.

Informacja o drukarce 3D Dremela jest całkowitym zaskoczeniem… Nie tylko dlatego, że to kolejna tak duża i znana marka jaka pojawia się na rynku z tego typu urządzeniem, lecz również z powodu, iż za jej produkcję (a dokładniej – dystrybucję, o czym poniżej) zabrała się firma z branży narzędziowej. Do tej pory wszystkie koncerny jakie pojawiały się ze swoimi drukarkami 3D wywodziły się z szeroko pojętej branży IT i elektroniki użytkowej. Dremel to zupełnie inny świat – i co za tym idzie, zupełnie inni odbiorcy. Pokazuje to również, że sytuację na rynku druku 3D obserwuje bardzo wielu różnych graczy, którzy wypatrują w tym szansy na biznes.

Drukarka 3D Dremela nosi nazwę 3D Idea Builder, nie jest jednak autorską konstrukcją firmy, a jedynie zmodyfikowaną wersją chińskiego Flashforge Dreamer. Oczywiście urządzenie będzie w pełni wspierane i serwisowane przez koncern wykorzystując do tego oficjalny support – „Dremel Experts„. Koszt drukarki 3D to zaledwie 999$ (ok. 3200,00 PLN + podatki i cła + koszty transportu). Dziś ruszyła przedsprzedaż z poziomu Amazona i Home Depot, a od listopada 3D Idea Builder będzie dostępny również w wybranych, stacjonarnych sklepach Home Depot.

Specyfikacja techniczna urządzenia:

Dremel nawiązał dodatkowo strategiczną współpracę z Autodeskiem w zakresie wykorzystania autorskiego systemu do druku 3D – Spark oraz aplikacji 123D, za pomocą której ma być poszerzane repozytorium plików do druku 3D dla użytkowników drukarki 3D.

Wejście Dremela w branżę druku 3D to bardzo dokładnie przemyślana i zorganizowana akcja. Firma wykorzystuje sprawdzone rozwiązania by impetem wejść na rynek bez ponoszenia istotnych kosztów i inwestycji. Wydaje się, że jeżeli temat chwyci i 3D Idea Builder okaże się sukcesem, firma będzie mogła dowolnie zmodyfikować swój produkt, lub po prostu zastąpić go innym dostawcą. Pokazuje to również w bardzo dobitny sposób, iż jeśli rozmawiamy o masowej sprzedaży sam produkt schodzi na dalszy plan, a to co ma największe znaczenie to sieć dystrybucyjna i wartość marki jaką dane urządzenie jest sygnowane. Wystarczy bowiem aby drukarka 3D drukowała w sposób prosty i solidny, a w pełni zaspokoi to oczekiwania przeciętnego użytkownika.

Źródło: www.3dprint.com
Grafika: [1] [2] [3] [4]

Exit mobile version