Podczas największych europejskich targów konsumenckich IFA, odbywających się w Berlinie w dniach 5-10 września 2014, Verbatim – pionier technologii przechowywania danych, ogłosi swoje wejście na rynek druku 3D oraz przedstawi najwyższej jakości materiały eksploatacyjne PLA i ABS. Filamenty będą dostępne w Europie od września 2014 roku. PLA będzie występować w średnicy 1.75 mm i 3 mm, natomiast ABS tylko w 1.75 mm. Oba rodzaje będą dostępne w żywych kolorach, w 1-kilogramowych szpulach.

Filamenty są wytwarzane w Japonii z najwyższej jakości materiałów przy bardzo restrykcyjnym procesie produkcji, by zapewnić spójne i stabilne drukowanie 3D. Dystrybuowane są w workach próżniowych z pochłaniaczem wilgoci, nawinięte na szpulę dla zachowania trwałości i bezproblemowego dozowania.

Poza wprowadzeniem nowej gamy filamentów do druku 3D, podczas IFA Verbatim przedstawi także szereg innowacji dla konsumentów korzystających z przenośnych urządzeń masowych:

  • lekki MediaShare Wireless, który może łączyć się z tabletami i smartfonami poprzez Wi-Fi, dzięki czemu użytkownicy mogą przeglądać, odtwarzać strumieniowo i tworzyć kopie zapasowe zdjęć, plików wideo i muzyki
  • przenośny zasilacz Ultra-Slim 4200mAh, dzięki któremu posiadacze tabletów i smartfonów mogą zasilać swoje urządzenia poza domem; atrakcyjna kolekcja futerałów Folio do ochrony tabletów, e-czytników i smartfonów
  • karty Micro SD i dysk Nano USB z adapterem Micro USB Nano OTG, które umożliwią użytkownikom przesyłanie plików między urządzeniami szybciej i łatwiej, bez korzystania z komputera;
  • zewnętrzny SSD Vx450, półprzewodnikowy zewnętrzny dysk twardy, idealny do przechowywania dużych plików, takich jak wideo HD.

Verbatim to globalny lider na rynku pamięci masowych i oświetlenia LED, z szerokim portfolio produktów do zastosowań domowych i profesjonalnych. Od 1969 r. Verbatim nadaje kierunek rozwojowi technologii nośników danych i jest największym światowym dostawcą nośników optycznych (Blu-Ray, DVD i CD). Verbatim dostarcza również wysokiej jakości produkty z segmentu pamięci Flash, zewnętrznych dysków twardych i SSD, a także rozmaitych akcesoriów komputerowych.

Ponadto, firma jest jednym z największych innowatorów w szybko rosnącym segmencie produktów oświetleniowych LED i OLED, rozwijając technologie oferujące niższy pobór energii, dłuższy czas pracy i lepsze światło. Jest także rosnącym producentem systemów filtrowania wody; należąca do Verbatim marka Cleansui oferuje najchętniej wybierane przez klientów w Japonii filtry wody pitnej.

Jako spółka zależna Mitsubishi Mitsubishi Kagaku Media, Verbatim należy do grupy Mitsubishi Chemical Corporation, jednej z największych na świecie firm chemicznych, inwestującej ogromne środki w działania badawczo-rozwojowe w wielu zdywersyfikowanych segmentach rynku. Zasady działania firmy opierają się na pomocy ludziom w prowadzeniu zdrowego, wygodnego i zrównoważonego trybu życia. Lokalne oddziały firmy znajdują się w regionach EMEA, APAC i w Ameryce, z biurami w większości państw na cały świecie. Główna siedziba europejskiego oddziału Verbatim znajduje się w Wielkiej Brytanii.

Źródło: materiały prasowe

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Comments are closed.

You may also like