Carbon 3D zawiera współpracę z koncernem branży chemicznej Covestro

Carbon niejednokrotnie ujawniał swoje zamiary dotyczące zaangażowania się w większym stopniu w produkcję masową. Zeszłoroczne obietnice szybko znalazły pokrycie w rzeczywistości i firma zadebiutowała z nowym urządzeniem, dedykowanym produkcji seryjnej. To oczywiście nie koniec – kilka dni temu Carbon zawarł współpracę z Covestro, niemieckim producentem materiałów polimerowych, który będzie dla nich produkował żywicę poliuretanową na masową skalę.

Materiał TPU, którego produkcją zajmie się niemiecki koncern chemiczny jest kompatybilny z drukarką 3D pracującą w autorskiej technologii DLS (Digital Light Synthesis) i będzie wykorzystywany do produkcji wielkoseryjnej, aby zaspokoić rosnący popyt drukowane 3D elementy. Technologia wykorzystuje opatentowany proces wytwórczy CLIP, który w czasie swojej premiery był przedstawiany jako istny przełom w branży druku 3D.

Metoda DLS pozwala na wytwarzanie przyrostowe precyzyjnych geometrii z materiałów światłoutwardzalnych, eliminując jednocześnie największą wadę druku 3D z żywic jakim jest długi czas trwania całego procesu. Przyspieszony cykl produkcji addytywnej przekonał jak dotąd kilku producentów, którzy zdecydowali się na wykorzystanie technologii od Carbon. Najjaskrawszym przykładem jest kooperacja zawarta pomiędzy Carbon a Adidas, w rezultacie której powstała nowa kolekcja obuwia Futurecraft 4D.

ZOBACZ: CLIP – pytania i wątpliwości…

Carbon sukcesywnie poszerza ofertę swoich materiałów eksploatacyjnych – ostatnio zaprezentował nowe rodzaje żywic dentystycznych. Jak mówią przedstawiciele firmy, Carbon chce implementować swoje drukarki 3D przede wszystkim w sektorze medycznym, motoryzacyjnym i produktach konsumpcyjnych. Współpraca z Covestro to krok w stronę rozwoju materiałów eksploatacyjnych na bazie poliuretanu. Dodatkowo, inwestycja firmy chemicznej pozwoliła na rozpoczęcie masowej produkcji tworzyw.

Według Patricka Rosso z Covestro nadrzędnym celem firmy jest zwiększanie skali produkcji addytywnej aż do seryjnej produkcji przy zachowaniu najwyższej jakości wykonania materiałów eksploatacyjnych.

Źródło: 3dprintingmedia.network

Scroll to Top