INFORMACJE TECHNICZNE:

Jeżeli mieliście już Państwo okazję zlecać usługi druku 3D, bez problemu poradzicie sobie z właściwym przygotowaniem pliku do wyceny oraz opisania zlecenia w formularzu. Jeżeli Państwa doświadczenia z technologiami przyrostowymi były do tej pory ograniczone, zachęcamy do lektury poniższych poradników:

Jaką wybrać technologię druku 3D?
Jaki wybrać materiał do realizacji wydruku 3D?
Jak prawidłowo przygotować plik do druku 3D w określonej technologii?

Jeżeli wciąż macie Państwo wątpliwości, prosimy o kontakt e-mailowy lub telefoniczny – postaramy się wszystko dokładnie wyjaśnić.

CD3D Sp. z o.o.
ul. Mikołaja Kopernika 36A
90-552 Łódź
tel.: (+48) 536 954 666
e-mail: [email protected]

WYŚLIJ ZAPYTANIE:

Imię i nazwisko*

Nazwa firmy lub instytucji*

Adres email*

Nr telefonu kontaktowego*

Zaznacz, którą z usług mamy wycenić?

Wydruk 3D z plastikuWydruk 3D z żywicyWydruk 3D z metaluProjektowanie 3DSkanowanie 3DCNCVacuum casting (formowanie próżniowe)

Treść wiadomości

Załącz plik. Przyjmujemy tylko formaty: .STL .3MF .OBJ .STP. W przypadku innych rozszerzeń prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Maksymalny rozmiar pliku: 25 MB.


Najczęściej zadawane pytania:

W jakim formacie przesłać plik do wyceny?

Najlepiej w rozszerzeniu .STL. Jest to najpowszechniejszy format w druku 3D i jest on najczęściej podstawą do uruchomienia realizacji. Nawet jeśli wycenimy projekt na podstawie innego formatu, przed uruchomieniem zlecenia poprosimy o dostarczenie pliku w formacie .STL lub pokrewnym .3MF. Jeżeli przygotowanie tego typu pliku / modelu jest niemożliwe, z chęcią podejmiemy się usługi jego zaprojektowania.

Inne akceptowalne formaty: .3MF .OBJ .STP.

Skąd wziąć plik w formacie .STL?

Historycznie format .STL powstał w 1984 roku i od tamtej pory znakomita większość programów do projektowania / modelowania 3D posiada możliwość eksportu do tego rozszerzenia. Model zapisany w formacie .STL to siatka trójkątów, tworząca jego geometrię. Nie ma w nim informacji o kolorze, materiale, czy chropowatości powierzchni (chyba że ktoś takową zaprojektuje).

Czy da się wycenić wydruk 3D ze zdjęcia lub płaskiego rysunku technicznego?

Jeżeli interesuje Państwa rzetelna wycena – odpowiedź brzmi “NIE”. Na podstawie zdjęć, szkiców, płaskich rysunków technicznych możemy jedynie “mniej więcej” oszacować stopień skomplikowania produkcji, jednakże margines błędu może wynieść nawet do 30% rzeczywistej wartości zamówienia. Na podstawie zdjęć lub rysunków poglądowych nie jesteśmy w stanie określić dokładnego zużycia materiału i czasu potrzebnego na produkcję, a to te dwa czynniki są decydujące w ofertowaniu wydruków 3D.

Jeżeli nie posiadacie Państwo modelu 3D z chęcią podejmiemy się jego zaprojektowania.

Czy można poznać cenę wydruku 3D przez telefon?

Tak, pod warunkiem, że wcześniej prześle się nam model 3D we właściwym formacie do wyceny. Opisywanie i wymiarowanie projektów podczas rozmów telefonicznych nie pozwala nam na jakąkolwiek rzetelną wycenę i nie jest przez nas praktykowane.

Brak możliwości dodawania komenarzy