INFORMACJE TECHNICZNE:

Jeżeli mieliście już Państwo okazję zlecać usługi druku 3D, bez problemu poradzicie sobie z właściwym przygotowaniem pliku do wyceny oraz opisania zlecenia w formularzu. Jeżeli Państwa doświadczenia z technologiami przyrostowymi były do tej pory ograniczone, zachęcamy do lektury poniższych poradników:

Jaką wybrać technologię druku 3D?
Jaki wybrać materiał do realizacji wydruku 3D?
Jak prawidłowo przygotować plik do druku 3D w określonej technologii?

Jeżeli wciąż macie Państwo wątpliwości, prosimy o kontakt e-mailowy lub telefoniczny – postaramy się wszystko dokładnie wyjaśnić.

CD3D Sp. z o.o.
ul. Mikołaja Kopernika 36B lok. 20
90-552 Łódź
tel.: (+48) 536 954 666
e-mail: [email protected]

WYŚLIJ ZAPYTANIE:

  Imię i nazwisko*

  Nazwa firmy lub instytucji*

  Adres email*

  Nr telefonu kontaktowego*

  Zaznacz, którą z usług mamy wycenić?

  Wydruk 3D z plastikuWydruk 3D z żywicyWydruk 3D z metaluProjektowanie 3DSkanowanie 3DVacuum casting (formowanie próżniowe)

  Treść wiadomości

  Załącz plik. Przyjmujemy tylko formaty: .STL .3MF .OBJ .STP. W przypadku innych rozszerzeń prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Maksymalny rozmiar pliku: 25 MB.


  Najczęściej zadawane pytania:

  W jakim formacie przesłać plik do wyceny?

  Najlepiej w rozszerzeniu .STL. Jest to najpowszechniejszy format w druku 3D i jest on najczęściej podstawą do uruchomienia realizacji. Nawet jeśli wycenimy projekt na podstawie innego formatu, przed uruchomieniem zlecenia poprosimy o dostarczenie pliku w formacie .STL lub pokrewnym .3MF. Jeżeli przygotowanie tego typu pliku / modelu jest niemożliwe, z chęcią podejmiemy się usługi jego zaprojektowania.

  Inne akceptowalne formaty: .3MF .OBJ .STP.

  Skąd wziąć plik w formacie .STL?

  Historycznie format .STL powstał w 1984 roku i od tamtej pory znakomita większość programów do projektowania / modelowania 3D posiada możliwość eksportu do tego rozszerzenia. Model zapisany w formacie .STL to siatka trójkątów, tworząca jego geometrię. Nie ma w nim informacji o kolorze, materiale, czy chropowatości powierzchni (chyba że ktoś takową zaprojektuje).

  Czy da się wycenić wydruk 3D ze zdjęcia lub płaskiego rysunku technicznego?

  Jeżeli interesuje Państwa rzetelna wycena – odpowiedź brzmi „NIE”. Na podstawie zdjęć, szkiców, płaskich rysunków technicznych możemy jedynie „mniej więcej” oszacować stopień skomplikowania produkcji, jednakże margines błędu może wynieść nawet do 30% rzeczywistej wartości zamówienia. Na podstawie zdjęć lub rysunków poglądowych nie jesteśmy w stanie określić dokładnego zużycia materiału i czasu potrzebnego na produkcję, a to te dwa czynniki są decydujące w ofertowaniu wydruków 3D.

  Jeżeli nie posiadacie Państwo modelu 3D z chęcią podejmiemy się jego zaprojektowania.

  Czy można poznać cenę wydruku 3D przez telefon?

  Tak, pod warunkiem, że wcześniej prześle się nam model 3D we właściwym formacie do wyceny. Opisywanie i wymiarowanie projektów podczas rozmów telefonicznych nie pozwala nam na jakąkolwiek rzetelną wycenę i nie jest przez nas praktykowane.

  Comments are closed.