Od początku 2013 roku Centrum Druku 3D współtworzy polską branżę druku 3D. W obszarze usług druku 3D współpracujemy z Technology Applied – największą polską firmą usługową, która jest w stanie zrealizować wydruki 3D w praktycznie dowolnej technologii przyrostowej. Firma posiada w swojej ofercie produkcję części w metodzie SLS, SLA, PolyJet, FDM/FFF jak również zapewnia kompleksową obróbkę i barwienie gotowych części na dowolny kolor.

Technology Applied obsługuje międzynarodowe korporacje, duże i średnie przedsiębiorstwa produkcyjne, mniejsze firmy i start-upy, uczelnie wyższe oraz jednostki naukowo-badawcze. Realizuje projekty dla pracowni protetycznych i jednostek medycznych.

ZAMÓW WYDRUK 3D:

INFORMACJE FORMALNE:

Centrum Druku 3D współpracuje z Technology Applied – największą polską firmą usługową, która jest w stanie zrealizować wydruki 3D w praktycznie dowolnej technologii przyrostowej.

INFORMACJE TECHNICZNE:

Jeżeli mieliście już Państwo okazję zlecać usługi druku 3D, bez problemu poradzicie sobie z właściwym przygotowaniem pliku do wyceny oraz opisania zlecenia w formularzu. Jeżeli Państwa doświadczenia z technologiami przyrostowymi były do tej pory ograniczone, na dole strony znajdziecie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Usługa druku 3D będzie świadczona przez firmę Technology Applied, która oferuje szereg możliwości produkcji części – zarówno jednostkowych jak i w dużych seriach:

Produkcja z poliamidów PA12, TPU (SLS):

Firma posiada w swojej ofercie produkcję części w metodzie SLS. Największe drukarki 3D pozwalają na produkcję części o maksymalnym obszarze do 340 x 340 x 600 mm. Czytaj dalej »

Ultra precyzyjne części wykonane z żywic światłoutwardzalnych (SLA i PolyJet):

Firma posiada w swojej ofercie produkcję części w metodach SLA i PolyJet. Największa drukarka 3D pozwala na produkcję części o maksymalnym obszarze do 300x 300 x 300 mm. Czytaj dalej »

Kontakt:

Jeżeli wciąż macie Państwo wątpliwości, prosimy o kontakt e-mailowy lub telefoniczny – postaramy się wszystko dokładnie wyjaśnić.

Technology Applied Sp. z o.o.
ul. Transportowa 2D /45
15-399 Białystok
tel.: (+48) 85 733 9000
e-mail: [email protected]

WYŚLIJ ZAPYTANIE:

  Imię i nazwisko*

  Nazwa firmy lub instytucji*

  Adres email*

  Nr telefonu kontaktowego*

  Zaznacz, którą z usług mamy wycenić?

  Wydruk 3D z plastiku: doskonała jakość i cena; PA12 i TPU (SLS)Wydruk 3D z plastiku: wyłącznie ABS, PP, PC, PCABS (FFF)Wydruk 3D z żywicy (SLA)Wydruk 3D z metalu (DMLS)Projektowanie 3D

  Treść wiadomości

  Załącz plik. Przyjmujemy tylko formaty: .STL .3MF .OBJ .STP. W przypadku innych rozszerzeń prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Maksymalny rozmiar pliku: 25 MB.


  Najczęściej zadawane pytania:

  W jakim formacie przesłać plik do wyceny?

  Najlepiej w rozszerzeniu .STL. Jest to najpowszechniejszy format w druku 3D i jest on najczęściej podstawą do uruchomienia realizacji. Nawet jeśli wycenimy projekt na podstawie innego formatu, przed uruchomieniem zlecenia poprosimy o dostarczenie pliku w formacie .STL lub pokrewnym .3MF. Jeżeli przygotowanie tego typu pliku / modelu jest niemożliwe, z chęcią podejmiemy się usługi jego zaprojektowania.

  Inne akceptowalne formaty: .3MF .OBJ .STP.

  Skąd wziąć plik w formacie .STL?

  Historycznie format .STL powstał w 1984 roku i od tamtej pory znakomita większość programów do projektowania / modelowania 3D posiada możliwość eksportu do tego rozszerzenia. Model zapisany w formacie .STL to siatka trójkątów, tworząca jego geometrię. Nie ma w nim informacji o kolorze, materiale, czy chropowatości powierzchni (chyba że ktoś takową zaprojektuje).

  Czy da się wycenić wydruk 3D ze zdjęcia lub płaskiego rysunku technicznego?

  Jeżeli interesuje Państwa rzetelna wycena – odpowiedź brzmi „NIE”. Na podstawie zdjęć, szkiców, płaskich rysunków technicznych możemy jedynie „mniej więcej” oszacować stopień skomplikowania produkcji, jednakże margines błędu może wynieść nawet do 30% rzeczywistej wartości zamówienia. Na podstawie zdjęć lub rysunków poglądowych nie jesteśmy w stanie określić dokładnego zużycia materiału i czasu potrzebnego na produkcję, a to te dwa czynniki są decydujące w ofertowaniu wydruków 3D.

  Jeżeli nie posiadacie Państwo modelu 3D z chęcią podejmiemy się jego zaprojektowania.

  Czy można poznać cenę wydruku 3D przez telefon?

  Tak, pod warunkiem, że wcześniej prześle się nam model 3D we właściwym formacie do wyceny. Opisywanie i wymiarowanie projektów podczas rozmów telefonicznych nie pozwala nam na jakąkolwiek rzetelną wycenę i nie jest przez nas praktykowane.

  Comments are closed.