Centrum Druku 3D to największy i najdłużej działający portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Działając od stycznia 2013 r. jest trzecim najdłużej działającym medium tego typu w Europie i piątym na świecie. Na przestrzeni lat Centrum Druku 3D umożliwiło zaistnienie na rynku znakomitej większości firm działających w branży druku 3D w Polsce, jak również pomogło zaimplementować technologie przyrostowe niezliczonym firmom produkcyjnym i usługowym.

Centrum Druku 3D miało kluczowy wpływ na rozwój rynku druku 3D w Polsce i popularyzację technologii przyrostowych wśród użytkowników instytucjonalnych jak i indywidualnych. Na łamach portalu pojawiały się pierwsze prezentacje i opisy rodzimych drukarek 3D oraz sylwetki firm je tworzących. Z licznych artykułów czytelnicy mogli dowiedzieć się nie tylko czym jest druk 3D, lub jak działają drukarki 3D, lecz również w jaki sposób tworzyć i rozwijać biznes oparty o technologie addytywne.

Portal Centrum Druku 3D

Centrum Druku 3D jest największym portalem poświęconym technologiom przyrostowym w Polsce i jedynym z trzech najdłużej działających serwisów tego typu założonych w Europie. Od chwili swojego debiutu w styczniu 2013 roku, dostarcza najświeższych informacji na temat technologii addytywnych z kraju i ze świata, prezentuje testy i recenzje drukarek 3D i materiałów eksploatacyjnych oraz publikuje opinie i analizy na temat funkcjonowania rynku druku 3D.


Portal 3D Printing Center

W 2016 został uruchomiony pierwszy, polski portal poświęcony technologiom przyrostowym w języku angielskim – 3D Printing Center. Jest on niezależną platformą w stosunku do Centrum Druku 3D. 50% ruchu na stronie jest generowane przez użytkowników pochodzących z USA, a ponad 95% z innych krajów niż Polska. Jest to doskonała platforma do promocji produktów i usług związanych z szeroko pojętymi technologiami 3D zagranicą.


Usługi druku 3D

Centrum Druku 3D współpracuje z Technology Applied Technology Applied – największą polską firmą usługową, która jest w stanie zrealizować wydruki 3D w praktycznie dowolnej technologii przyrostowej. Firma specjalizuje się w metodzie SLS (Selective Laser Sintering – selektywne spiekanie sproszkowanych tworzyw sztucznych), posiadając kilka wysokowydajnych maszyn klasy przemysłowej firmy EOS oraz technologii MJF (Multijet Fusion) – autorskiej metodzie przyrostowej rozwijanej przez firmę HP.

Technology Applied produkuje kilkaset tysięcy różnych części miesięcznie, dla Klientów reprezentujących wszystkie możliwe branże i sektory przemysłu. Jest w stanie zrealizować zarówno jednostkowe jak i kompleksowe zamówienia liczące setki lub tysiące części. Z uwagi na wysoki wolumen produkcyjny, może równocześnie zagwarantować bardzo atrakcyjne i konkurencyjne ceny.