COLORISED Sp. z o. o. (dawniej CD3D) to jedna z najbardziej znanych firm działających na rynku druku 3D w Polsce. Funkcjonuje od stycznia 2013 r., tj. od chwili premiery portalu Centrum Druku 3D - największego i najdłużej działającego medium poświęconym technologiom przyrostowym w kraju. Na przestrzeni lat Portal umożliwił zaistnienie na rynku znakomitej większości firm działających w branży druku 3D w Polsce, jak również pomogło zaimplementować technologie przyrostowe niezliczonym firmom produkcyjnym i usługowym.

Centrum Druku 3D miało kluczowy wpływ na rozwój rynku druku 3D w Polsce i popularyzację technologii przyrostowych wśród użytkowników instytucjonalnych jak i indywidualnych. Na łamach portalu pojawiały się pierwsze prezentacje i opisy rodzimych drukarek 3D oraz sylwetki firm je tworzących. Z licznych artykułów czytelnicy mogli dowiedzieć się nie tylko czym jest druk 3D, lub jak działają drukarki 3D, lecz również w jaki sposób tworzyć i rozwijać biznes oparty o technologie addytywne.

Portal Centrum Druku 3D

Centrum Druku 3D jest największym portalem poświęconym technologiom przyrostowym w Polsce i jedynym z trzech najdłużej działających serwisów tego typu założonych w Europie. Od chwili swojego debiutu w styczniu 2013 roku, dostarcza najświeższych informacji na temat technologii addytywnych z kraju i ze świata, prezentuje testy i recenzje drukarek 3D i materiałów eksploatacyjnych oraz publikuje opinie i analizy na temat funkcjonowania rynku druku 3D.


Portal 3D Printing Center

W 2016 został uruchomiony pierwszy, polski portal poświęcony technologiom przyrostowym w języku angielskim - 3D Printing Center. Jest on niezależną platformą w stosunku do Centrum Druku 3D. 50% ruchu na stronie jest generowane przez użytkowników pochodzących z USA, a ponad 95% z innych krajów niż Polska. Jest to doskonała platforma do promocji produktów i usług związanych z szeroko pojętymi technologiami 3D zagranicą.


Usługi druku 3D

COLORISED współpracuje z Technology Applied - największą polską firmą usługową, która jest w stanie zrealizować wydruki 3D w praktycznie dowolnej technologii przyrostowej. Firma specjalizuje się w metodzie SLS (Selective Laser Sintering - selektywne spiekanie sproszkowanych tworzyw sztucznych), posiadając kilka wysokowydajnych maszyn klasy przemysłowej firmy EOS. Technology Applied produkuje do kilkudziesięciu tysięcy różnych części miesięcznie, dla Klientów reprezentujących wszystkie możliwe branże i sektory przemysłu. Jest w stanie zrealizować zarówno jednostkowe jak i kompleksowe zamówienia liczące setki lub tysiące części. Z uwagi na wysoki wolumen produkcyjny, może równocześnie zagwarantować bardzo atrakcyjne i konkurencyjne ceny.


Szkolenia z druku 3D

Od połowy 2014 roku, Centrum Druku 3D prowadzi specjalistyczne szkolenia z zakresu technologii druku 3D. Uczestnicy szkoleń zdobywają wiedzę co do sposobów działania i funkcjonowania urządzeń wykorzystujących technologie przyrostowe. Podczas szkoleń kładziony jest również duży nacisk na biznesowy i handlowy obszar wykorzystania druku 3D tak, aby po ich zakończeniu uczestnicy byli gotowi do wdrażania technologii w swojej codziennej pracy. Do tej pory przeszkoliliśmy setki osób wywodzących się ze wszystkich możliwych sektorów: uczniów szkół (podstawowych / techników / liceów), studentów uczelni wyższych, osób rozpoczynających własną działalność gospodarczą, inżynierów, managerów firm handlowych i produkcyjnych. W szkoleniach skupiamy się na praktycznie wszystkich istniejących technikach wytwórczych: druku 3D z termoplastów, żywic światłoutwardzalnych, sproszkowanych tworzyw sztucznych, czy sproszkowanych stopów metali.