O nas

CD3D Sp. z o. o. to jedna z najbardziej znanych firm działających na rynku druku 3D w Polsce. Jest wydawcą największego portalu internetowego poświęconego technologiom przyrostowym w kraju: Centrum Druku 3D, świadczy usługi doradcze i szkoleniowe oraz organizuje lub wspomaga organizację konferencji, eventów i targów dedykowanych szeroko pojętym rozwiązaniom 3D. Produktem CD3D jest wiedza i informacja – pod tym względem jest to jedyna tego typu firma w Polsce.

PORTAL:

Centrum Druku 3D jest największym portalem poświęconym technologii druku 3D w Polsce i jedynym z czterech najdłużej działających serwisów tego typu w Europie. Założony w styczniu 2013 roku, dostarcza najświeższych informacji na temat technologii przyrostowych, prezentuje testy i recenzje drukarek 3D i materiałów eksploatacyjnych oraz publikuje opinie i analizy na temat funkcjonowania rynku druku 3D w kraju i na świecie. Od 2016 roku portal podejmuje także temat wykorzystania metod addytywnych w medycynie, będąc aktualnie największym medium opisującym tego typu zagadnienia w Polsce.

USŁUGI KONSULTINGOWE I DORADCZE:

CD3D świadczy usługi konsultingowe i doradcze w zakresie technologii druku 3D. Pomaga firmom dopasować właściwą metodę przyrostową do potrzeb i oczekiwań, wybrać odpowiednią drukarkę 3D oraz skontaktować z najlepszymi dostawcami urządzeń i materiałów eksploatacyjnych. Może okazać się również, że poznając wymagania firm, specjaliści CD3D odradzą stosowanie technologii przyrostowych wiedząc, że drukarki 3D nie będą w stanie ich spełnić.

Konsultacje odbywają się w Łodzi, w SHOWROOMIE CD3D.

CD3D ma także bardzo bogate doświadczenie w pomocy wprowadzania nowych podmiotów na rynek druku 3D. Spółka wspomagała na przestrzeni lat rozwój kompetencji w obszarze druku przestrzennego u niezliczonej ilości firm tworzących dziś branżę druku 3D. Wejście w branżę druku 3D bez pomocy CD3D nie jest niemożliwe – jest po prostu dużo trudniejsze i bardziej kosztowne…

ZOBACZ: oferta konsultingowa i doradcza CD3D

SPRZEDAŻ DRUKAREK 3D I FILAMENTÓW:

CD3D prowadzi sprzedaż desktopowych drukarek 3D i materiałów eksploatacyjnych za pośrednictwem platformy PGE eSklep.

ZOBACZ: oferta drukarek 3D i filamentów

SZKOLENIA Z DRUKU 3D:

Na przestrzeni lat CD3D przeszkoliło setki osób z takich zagadnień jak obsługa drukarek 3D i materiałów eksploatacyjnych,  podstaw projektowania przestrzennego, czy zakładanie, rozwijanie i prowadzenie firmy w branży druku 3D. Szkolenia były realizowane zarówno przez samą Spółkę, jak i w kooperacji z innymi partnerami (np. ABC Data).

ZOBACZ: oferta szkoleniowa CD3D

KONFERENCJE:

Od 2015 roku CD3D organizuje lub współorganizuje konferencje i eventy poświęcone technologiom przyrostowym. Na koncie ma realizację szeregu prestiżowych wydarzeń skierowanych do specjalistów, inżynierów i projektantów, prowadzonych wspólnie z największymi firmami z branży jak Materialise, czy Ultimaker oraz uczelniami wyższymi jak Politechnika Śląska.

Spółka wspiera także wiele innych wydarzeń o ugruntowanej pozycji, jak największe targi poświęcone technologiom addytywnym w Środkowej Europie – Dni Druku 3D w Kielcach, 3D Solutions w Poznaniu, czy 3D Show w Warszawie.

ZOBACZ: konferencje i eventy CD3D

NAGRODY BRANŻOWE CD3D:

Od 2014 roku CD3D organizuje plebiscyt Nagrody Branżowe CD3D, podczas którego wspólnie z gronem ok. 100 ekspertów nagradza osobistości, firmy oraz produkty tworzące branżę druku 3D. Nagrody są wręczane podczas uroczystej Gali, która odbywa się w połowie stycznia każdego roku w Łodzi, w siedzibie CD3D, w salach konferencyjnych Bionanoparku.

Nagrody są przyznawane w 15 kategoriach. Nagrodą główną jest statuetka przedstawiająca Cedryka – robota występującego w logo CD3D wykonanego w technologii druku 3D SLS. Za drugie i trzecie miejsce przyznawane są okolicznościowe dyplomy.

ZOBACZ: Nagrody Branżowe CD3D