CD3D Sp. z o.o. jako wydawca największego portalu poświęconego technologii druku 3D w Polsce od lat współpracuje z najlepszymi firmami w branży. W zakresie usług druku 3D współpracuje z warszawską firmą KOMBI 3D, specjalizującą się w realizacji projektów z zakresu szybkiego prototypowania, drukowaniu 3D z termoplastów w technologii FFF, skanowaniu 3D i modelowaniu inżynierskim oraz 3D-TAL, specjalizującym się w druku 3D z metalu w technologii DMP oraz w pełnym kolorze z proszków w techologii CJP.

DRUK 3D Z PLASTIKU

KOMBI 3D
e-mail: [email protected]
tel.: (+48) 608 290 798
www.kombi3d.pl

KOMBI 3D specjalizuje się w druku 3D prototypów, modeli koncepcyjnych i użytkowych, niskich serii produkcyjnych oraz makietach architektonicznych. Ponadto firma zapewnia wszelkiego rodzaju rozwiązania projektowe i inżynierskie – począwszy od stworzenia prototypu urządzenia, wydrukowania jego wersji testowej, a skończywszy na jego instalacji.

DRUK 3D Z METALU

3D-TAL s.c.
e-mail: [email protected]
tel.: (+48) 695 779 366
www.3d-tal.com

3D-TAL świadczy usługi druku 3D z metalu oraz innych technologii addytywnych. Zamówienia są realizowane w oparciu o przemysłową drukarkę 3D ProX DMP 320 firmy 3D Systems. Oprócz produkcji samych wydruków 3D, 3D-TAL zapewnia kompleksową obsługę w zakresie doradztwa w wyborze najlepszego stopu metalu odpowiedniego do realizacji zamówienia oraz pełny post-processing wydrukowanych detali.

Druk 3D z termoplastów w technologii FDM / FFF

Druk 3D w technologii FDM / FFF to jedna z najpopularniejszych i najtańszych metod drukowania przestrzennego. Polega na budowaniu modeli warstwa po warstwie za pomocą wiązki na wpół roztopionego plastiku. Do druku 3D w tej technologii wykorzystuje się szereg materiałów jak ABS (najpopularniejszy termoplast przemysłowy), PLA (biodegradowalny termoplast oparty o skrobię kukurydzianą), PA6 / PA12 ( nylon – bardzo wytrzymały materiał o niewielkiej elastyczności), PETG (materiał o wysokiej odporności chemicznej) oraz cały szereg materiałów kompozytowych (np. wzbogacanych włóknem węglowym lub szklanym). Wydruki wykonane w technologii FDM / FFF mają porównywalną wytrzymałość do detali wykonanych metodą wtrysku (jest to zależne od stopnia wypełnienia detalu jak również jego geometrii).

KOMBI3D oferuje:
  • produkcja dużych modeli 3D – firma jest w stanie zaoferować wydruk 3D modeli o dowolnym obszarze roboczym; inżynierowie firmy zoptymalizują projekt pod kątem technologii FDM / FFF i drukują go w taki sposób, aby po połączeniu uzyskał pożądany rozmiar
  • produkcja niskoseryjnaKOMBI 3D ma bogate doświadczenie w realizacji zamówień o charakterze niskoseryjnym – produkcji modeli w ilościach kilkudziesięciu – kilkuset sztuk; wraz z usługą druku 3D firma oferuje możliwość zaprojektowania modelu lub przerobienia go i dostosowania do specyfiki produkcji niskoseryjnej
  • makiety architektoniczne – dzięki stałej współpracy z kilkoma pracowniami architektonicznymi na terenie Warszawy, KOMBI 3D zrealizowało wiele zróżnicowanych pod względem stopnia skomplikowania projektów makiet architektonicznych; dodatkowo istnieje możliwość drukowania wyjątkowo małych i dokładnych detali z żywic światłoutwardzalnych w technologii SLA / DLP / LCD i dołączanie ich do głównego modelu
  • projektowanie i tworzenie personalizowanych systemów automatyki i instalacji niskoprądowych – na zlecenie klienta KOMBI 3D realizuje prototypy: mechaniczne, elektryczne i stacjonarne; firma zapewnia instalację prototypów w siedzibie klienta oraz przeprowadzenie testów pozwalających na wprowadzenie poprawek, tak aby w pełni zrealizować założenia początkowego projektu; oferuje także możliwość montażu projektowanych systemów.

Druk 3D z metalu w technologii DMP (Direct Metal Printing)

Druk 3D z metalu to jedna z najbardziej pożądanych, a zarazem najtrudniejszych w obsłudze technologii addytywnych. Polega na równomiernym rozkładaniu kolejnych warstw sproszkowanych stopów metali i selektywnym ich topieniu za pomocą wiązki lasera. Drukarki 3D do metalu są maszynami klasy przemysłowej, wykorzystującymi m.in. gazowe atmosfery ochronne. W pracy można wykorzystywać wiele popularnych stopów metali na czele ze stalą nierdzewną, tytanem czy aluminium.

3D-TAL posiada zakład produkcyjny w miejscowości Gronów /k. Łagowa, tuż przy zjeździe z autostrady A2, ok. 120 km od Poznania i ok. 60 km od Zielonej Góry i Gorzowa Wielkopolskiego. Zakład jest zlokalizowany w budynku o łącznej powierzchni ponad 700 m2.

Firma posiada drukarkę 3D ProX DMP 320, która jest wysokowydajnym systemem do druku 3D z wykorzystaniem sproszkowanych metali, o obszarze roboczym na poziomie 275 x 275 x 420 mm. Jest to zarazem największa i najnowocześniejsza maszyna do metalu produkowana przez 3D Systems.

Stopy metali z jakich realizowane są wydruki 3D to stal 316L oraz aluminium AlSi10Mg. Dodatkowo istnieje możliwość wykonania wydruków z następujących materiałów: tytan TiGr1, TiGr5 i TiGr23, nikiel Ni625, Ni718 i chromo-kobalt CoCrF75.