DRUK 3D Z ŻYWIC: precyzyjne i trwałe części wykonane z fotopolimerów (SLA i DLP)

Technologia SLA (Stereolitografia) to historycznie pierwsza technologia druku 3D, oferująca wysoką precyzję produkcji części oraz doskonałą jakość powierzchni, porównywalną z formowaniem wtryskowym.

Wykorzystuje wiązkę lasera UV do utwardzania ciekłych żywic warstwa po warstwie. Laser skanuje powierzchnię żywicy, utwardzając ją punktowo w określonych miejscach, co pozwala na bardzo wysoką dokładność i jakość detali. Technologia ta jest szczególnie ceniona za swoją zdolność do tworzenia skomplikowanych geometrii z gładkimi powierzchniami.

Technologia DLP (Digital Light Processing), to metoda druku 3D bazująca na cyfrowym przetwarzaniu światła. W procesie tym światło UV jest skierowywane na fotoczułą żywicę, powodując jej utwardzenie w miejscach, które są naświetlane. Dzięki zastosowaniu projektora DLP, możliwe jest jednoczesne utwardzanie całej warstwy żywicy w jednym kroku, co sprawia, że proces druku jest szybszy w porównaniu z innymi technologiami opartymi na fotopolimeryzacji.

Korzystanie z technologii DLP niesie za sobą wiele korzyści. Jednym z głównych atutów jest zdolność do tworzenia obiektów o wyjątkowo wysokiej jakości powierzchni, dzięki czemu technika ta jest często stosowana w branżach, które wymagają szczegółowych i przypominających wtrysk detali.

Dostępne materiały:

Invicta 915/917 – digital ABS

Invicta 915/917 to materiał inżynierski przeznaczony do stosowania w technologii SLA. Materiał charakteryzuje się dużą trwałością i wytrzymałością części wydrukowanych w 3D.
Ma wytrzymałość na rozciąganie i moduł Younga porównywalny z ABS.

Oferuje wysoką jakość powierzchni i precyzję drukowanych detali oraz doskonałą twardość jak na części wykonane z żywic. Doskonały materiał do szybkiego prototypowania i prowadzenia badań.

Vitra DL375 – materiał przezroczysty

Vitra DL375 to materiał inżynieryjny dedykowany do stosowania w technologii SLA. Jest transparentny powalając uzyskanie nawet 100% transparentności (ostateczny efekt zależy od kształtu detalu – im wyższa grubość ścianek, tym przezroczystość jest niższa). Oferuje doskonale gładką jakość powierzchni i wysoką twardość.

Peopoly Transparent

Peopoly Transparent to budżetowa wersja Vitra DL375. Doskonała do szybkich i tanich prototypów, które muszą cechować się transparentnością lub przeziernością. Posiada nieco słabsze właściwości fizyczne, ale rekompensuje to bardzo atrakcyjną ceną. Jest dedykowana do drukarek 3D typu SLA, co gwarantuje wysoką jakość i gładkość powierzchni.

Therma DM500 – wysokotemperaturowa do 220°C

Therma DM500 to materiał do produkcji części dedykowanych do pracy w wysokich temperaturach. Doskonale sprawdzi się do tworzenia form wtryskowych, wytrzymując wtrysk w temperaturze 220°C do 90 barów. Podobnie jak inne materiały żywiczne, cechuje się wysoką jakością powierzchni i twardością.

FLEXA – materiał elastyczny

FLEXA to materiał elastyczny stosowany w technologii SLA. Wydrukowane części posiadają wysoką sprężystość i giętkość.

TANGO – materiał elastyczny

TANGO to materiał fotopolimerowy dedykowany do pracy z drukarkami 3D typu PolyJet. Zapewnia doskonałą jakość powierzchni oraz giętkość i elastyczność. Części wykonane z materiału można wydłużać przy rozciąganiu o 170%-220% w zależności od geometrii (im wyższa grubość ścianek, tym elastyczność będzie niższa).

Wyślij szybkiego e-maila: [email protected]
lub przejdź do: FORMULARZA ZAPYTANIOWEGO
ZADZWOŃ: (+48) 85 733 9000

Scroll to Top