Flashforge wprowadza do oferty wielkoformatową drukarkę 3D Guider 3 Plus

Flashforge ogłosił wprowadzenie na rynek najnowszej drukarki 3D z serii Guider – Guider 3 Plus. To największa drukarka 3D chińskiego producenta w klasie desktopowej, posiadająca obszar roboczy na poziomie 35 x 35 x 60 cm. W pracy wykorzystuje tylko jedną głowicę drukującą, może za to pochwalić się dużą prędkością pracy – Flashforge twierdzi, że Guider 3 Plus jest w stanie drukować 250 mm/sek. Dodatkowo, producent zapewnia że urządzenie jest ciche podczas praca oraz zapewnia stabilność i płynność układu drukującego.

Guider 3 Plus został zaprojektowany głównie z myślą o produkcji średnio- i wielkoformatowych aplikacji zarówno w sferze funkcjonalnego prototypowania, jak i produkcji gotowych części na żądanie. Głowica drukująca jest w stanie rozgrzać się do temperatury 320°C, co w teorii pozwali na pracę z wysokowydajnymi tworzywami sztucznymi jak PC (poliwęglan), PP (polipropylen), PA (poliamid / nylon), czy kompozyty oparte o włókno szklane lub węglowe. W rzeczywistości komora robocza drukarki 3D nie jest niezależnie podgrzewana, więc raczej nie należy liczyć na produkcję addytywną części w pełnym obszarze roboczym urządzenia. Niemniej jednak wydruki 3D z PLA, PETG czy nawet ASA mogą wyjść satysfakcjonująco.

Duży obszar roboczy to długi czas produkcji dużych i wysokich części, dlatego Flashforge postawił na maksymalne przyspieszenie – wspomniane 250 mm/sek. oraz dostosowanie komponentów konstrukcyjnych urządzenia do długiej, ciągłej pracy. Układ druku został oparty na kinematyce CoreXY. Stół roboczy ma moc udźwigu do 30 kg, zainstalowano również (dość już standardowy…) system automatycznego zapisu pozycji głowicy drukującej i możliwość restartu przerwanego wydruku 3D w przypadku zaniku zasilania. Guider 3 Plus posiada także funkcję automatycznego wyłączania po zakończeniu pracy.

Komora robocza nie jest niezależnie podgrzewana, ale została wyposażona w system filtracji powietrza HEPA 13, który zapewnia wygodną pracę w pomieszczeniach biurowych. Wewnątrz komory roboczej drukarki 3D znajduje się zdejmowana, elastyczna nakładka na stół roboczy ze stali, dzięki czemu usuwanie części jest proste i nie wymaga używania szpachelki. Do obsługi użyto kolorowego, 7-calowego ekranu dotykowego.

Urządzenie korzysta z oprogramowania FlashPrint 5, które pozwala użytkownikom na zdalne zarządzanie drukarką 3D z dowolnego miejsca z dostępem do internetu.

Źródło: www.flashforge.com
Zdjęcie: www.flashforge.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Scroll to Top