Formlabs wprowadza do oferty trzy materiały przeznaczone do druku 3D w technologii SLA dla branży medycznej: BioMed Elastic 50A, BioMed Flex 80A i IBT Flex. Dwie nowe żywice BioMed są dedykowane do produkcji modeli chirurgicznych, wyrobów medycznych i nie tylko. Z kolei przezroczysta żywica IBT Flex Resin jest bardzo odporna i znajdzie zastosowanie w produkcji aplikacji dentystycznych, w tym prowadnic do bezpośrednich odbudów kompozytowych i łyżek do pośredniego łączenia.

BioMed Elastic 50A Resin i BioMed Flex 80A Resin to najnowocześniejsze, biokompatybilne materiały posiadające certyfikaty ISO 10993 i USP klasy VI, które umożliwiają rozszerzone, spersonalizowane podejście do opieki medycznej. Żywice nadają się do długotrwałego kontaktu ze skórą i krótkotrwałego kontaktu z błonami śluzowymi. Pozwalają na druk 3D elastycznych elementów urządzeń medycznych, wyrobów medycznych, a także modeli medycznych tkanek, z których chirurg może korzystać na sali operacyjnej.

Każdy materiał zapewnia różną elastyczność w zależności od różnych zastosowań:

  • BioMed Elastic 50A to miękki i elastyczny materiał do zastosowań wymagających biokompatybilności i przejrzystości; elastyczność materiału będzie dostosowana do masowo spersonalizowanych wyrobów medycznych wymagających długotrwałego kontaktu ze skórą i dopasowania do pacjenta, modeli tkanek miękkich, lub modeli przewodu pokarmowego do wizualizacji płynów lub złożonych modeli nerwowo-naczyniowych, z których chirurg może korzystać na sali operacyjnej.
  • BioMed Flex 80A to mocny, elastyczny materiał klasy medycznej do zastosowań wymagających trwałości, biokompatybilności i przejrzystości; służy do wytwarzania elastycznych, dostosowanych do potrzeb pacjenta wyrobów medycznych lub modeli anatomicznych z twardymi tkankami, z których chirurdzy mogą korzystać na sali operacyjnej.
  • Żywica IBT Flex zapewnia większą elastyczność w zastosowaniach stomatologicznych i ortodontycznych; to biokompatybilny materiał klasy I zarejestrowany przez FDA, który zapewnia spójne, przewidywalne wyniki drukowania bardzo dokładnych, pośrednich łyżek łączących i bezpośrednich szablonów odbudowy kompozytowej; dzięki zwiększonej elastyczności, odporności na rozdarcie i przezroczystości, materiał ten umożliwi laboratoriom i klinikom dentystycznym oszczędność czasu i kosztów przy jednoczesnym zachowaniu dokładności niezbędnej do płynnego i precyzyjnego nakładania zamków ortodontycznych i odtwórczych materiałów kompozytowych.

Żywice BioMed Elastic 50A, BioMed Flex 80A i IBT Flex są kompatybilne z drukarkami 3D Form 3B+ i Form 3BL.

Źródło: www.formlabs.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like