I wtedy przyszedł maj…, a Polacy ruszyli na balkony, działki i do ogrodów, by poświęcić się naszemu nieoficjalnemu sportowi narodowemu – grillowaniu. Pogoda dopiero się rozkręca, a przed nami cały sezon działkowo-plenerowy. Poniżej prezentuję kilka praktycznych i zabawnych pomysłów na urozmaicenie naszych wiosennych spotkań dzięki drukowi 3D.

Po przejrzeniu platformy Thingiverse, zdecydowałam się  na  15 rozwiązań, które mogą urozmaicić Wasze spotkania pod chmurką.

1. Znacznik na grządkę

„Ty? To jest mięta czy bazylia, bo już sama nie wiem?”. Znaczniki do sadzonek można przerobić tak, by były naprawdę małe. Dzięki temu gadżetowi na naszych grządkach zapanuje ład i unikniemy pomyłek kulinarnych.

2. Znacznik na kieliszek

-To mój, czy twój kieliszek? -Twój. – A skąd wiesz? – Bo widzę szminkę… Kieliszki często wędrują po stole podczas spotkań towarzyskich. Dobrym sposobem jest oznaczenie szkła już na samym początku. Etykieta z imieniem lub symbolem przypięta do kieliszka lub szklanki znacznie ułatwi poszukiwania.

3. Packa na muchy

Niespodzianka dla nieproszonych gości. Muchy to stali bywalcy plenerowych przyjęć. Przy odrobinie cierpliwości, łatwo się ich pozbyć dzięki temu staremu lecz wciąż popularnemu patentowi.

4. Krasnal ogrodowy

Krasnal ogrodowy to absolutny klasyk na posiadłościach naszych niemieckich sąsiadów. Jeśli ten wzór Cię nie przekonuje, na pewno znajdziesz jakiś polski motyw – np. bociana, bądź zainspirujesz się kulturą wschodu i zdecydujesz się na posążek Buddy.

5. Domek dla ptaków

Ten pomysł może szczególnie spodobać się dzieciom, które dzięki takiej ogrodowej instalacji będą mogły obserwować życie zwierząt. To dużo prostsza alternatywa do składania tradycyjnego, drewnianego karmnika własnej roboty.

6. Dozownik pokarmu

To kolejne udogodnienie dla ptaków, które możemy zamontować na balkonie czy w ogrodzie. Może być ono stosowane przez cały rok. Należy jednak pamiętać, że gdy zaczynamy dokarmiać zwierzęta zimą, trzeba robić to konsekwentnie przez cały sezon.

7. Chwytak do owoców

O ile nie jesteś fanem wspinania się po drzewach, to jest to gadżet dla Ciebie. Ułatwia on ściąganie owoców z nawet najwyższych gałęzi drzew. Podobno jego używanie przekłada się na znacznie mniejszą liczbę złamań i zwichnięć wśród działkowiczów…

8. Końcówka do węża ogrodowego

Pomysł dla działkowiczów troszczących się nie tylko o imprezowe walory ogrodu, ale również te wizualne. Można wyprodukować zarówno części zapasowe do węża ogrodowego, jak i zupełnie nowe końcówki, w zależności od potrzeb.

9. Doniczka do kwiatów

Platforma Thingiverse pozwala na oderwanie się od szablonowych doniczek i daje szerokie spektrum wyboru. Dzięki drukowi 3D możemy z łatwością urządzić sobie ogród czy balkon w oparciu o wybrany przez nas interesujący motyw.

10. Gry planszowe

Nie każdy musi być fanem ogrodnictwa czy spotkań plenerowych. Użytkownicy szukający odpoczynku wśród zieleni mogą skusić się na różnego rodzaju gry planszowe. Mój wzrok przyciągnęła akurat wersja szachów ogrodowych, która może bardzo dobrze wkomponować się w wiosenną aurę balkonu czy ogródka.

11. Uchwyt do elektroniki

Praktyczny uchwyt, który można dostosować do rozmiaru laptopa lub tabletu. Udogodnienie dla osób, które nie chcą rezygnować z kontaktu z elektroniką, nawet gdy przebywają na dworze.

12. Dekoracje do jedzenia

Patyczki dekoracyjne (najlepiej z motywem przewodnim spotkania) sprawdzą się doskonale przy prostych potrawach takich jak babeczki, kanapki, czy koreczki. Dzięki nim Twój stół będzie wyglądał wesoło i kolorowo.

13. Zatyczka do wina

Zatyczka do wina z wybranym przez Ciebie wzorem chroniąca przez wietrzeniem trunków, to gadżet, który będzie przydatny przez cały rok, nie tylko w sezonie wiosenno-letnim.

14. Dozownik

Rozwiązanie doskonałe, jeśli przy imprezowym stole zasiadają mali oszuści. Dozownik do trunku gwarantuje zawsze równe porcje oraz uniemożliwia rozlewanie napoju na blat.

15. Mini doniczka

Listę zamyka ta urocza doniczka. Polecam ją zwłaszcza tym, którzy nie mają ogrodu lub balkonu. Ten mały dodatek rozweseli każdą kuchnię i nada jej zupełnie nowej odsłony.

Projekty te to oczywiście jedynie inspiracja do tego, jak możecie wykorzystać druk 3D w sezonie plenerowym. Który z nich podoba się Wam najbardziej?

Źródło: Thingiverse

Paulina Winczewska
Germanistka, pasjonatka nawet najdziwniejszych i najtrudniejszych języków obcych oraz podróży i eksperymentów kulinarnych. Tłumaczka, która nie boi się nowych technologii i gadżetów. Wolny czas spędza zazwyczaj na pływalni.

    Comments are closed.

    You may also like