Jelwek to firma, której nikomu kto choć trochę orientuje się w polskiej branży niskobudżetowych drukarek 3D przedstawiać nie trzeba. Producent super tanich zestawów do samodzielnego montażu – Jelwek Prusa i3 i Jelwek Prusa i3 XL, zdobył spory rozgłos w Polsce i na świecie z początkiem bieżącego roku swoją kampanią na Indiegogo, w której zbierał fundusze na rozwój dość nowatorskiego w postaci zegarków, drukowanych z kompozytu PLA i drewna – Jelwek Watch. Chociaż ostatecznie firmie nie udało się zdobyć pełnej kwoty wnioskowanego dofinansowania, zegarki cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Później pojawiła się kampania na polskim Wspieram.to. Teraz (w końcu) trafiają do otwartej sprzedaży i można je kupować bezpośrednio ze strony Jelweka.
Jewlek Watch to iście zegarmistrzowska robota. Oprawka oraz pasek są w całości wydrukowane na drukarkach 3D z dość trudnych w drukowaniu materiałów – holenderskiego woodFill z colorFabb oraz niemieckiego Laywoo-D3. Są wyposażone w japońskie mechanizmy firmy Miyota, które są stosowane również przez firmę Citizen. Oprócz wskazówek odmierzających czas, zegarki są wyposażone w datownik. Spód koperty posiada logo firmy „wpuszczone” w jej wnętrze. Całość jest zapakowana w atrakcyjne pudełko, a do każdego zegarka jest dołączany ręcznie wypisywany certyfikat autentyczności.
Jelwek Watch występują w dwóch wariantach kolorystycznych – jasnym i ciemnym. Chociaż są dość masywne, fantastycznie prezentują się na ręku. Co więcej, jako szczęśliwy posiadacz takiego zegarka, mogę powiedzieć, iż Jelwek Watch wywołują niesamowite wrażenie na innych ludziach 🙂 Zegarki są przewidziane głównie dla mężczyzn ale nie ma przeciwwskazań do używania ich przez kobiety. Jako, że są wykonywane na drukarkach 3D, można dowolnie regulować długość bransolety.
Koszt zegarka wynosi 299 PN brutto, bez względu na wariant kolorystyczny (chociaż znając specyfikę druku 3D z Laywoo-D3 uważam, iż ciemniejsze powinny być zdecydowanie droższe…). Czas oczekiwania na zegarek wynosi do 5 dni roboczych. Warto również wspomnieć, iż o ile za druk 3D elementów zegarka odpowiada Jelwek, same zegarki są montowane przez profesjonalnego zegarmistrza, nie ma zatem tu mowy o amatorskiej produkcji.
Źródło: www.jelwek.pl