MyMiniFactory to jeden z najpopularniejszych serwisów z gotowymi do druku modelami 3D. Jego niepodważalną zaletą jest wysoka jakość umieszczanych w nim projektów – pliki w znakomitej większości tworzone są w większości przez profesjonalistów a następnie weryfikowane pod względem ich jakości i „wykonalności” przez sztab ludzi, którzy przed zatwierdzeniem danego projektu w pierwszej kolejności sami go drukują. W razie jakichkolwiek wątpliwości wspólnie z jego twórcą starają się go dopracować. MyMiniFactory to przede wszystkim strona internetowa, ale od niedawna również aplikacja, którą pobrać można na urządzenia mobilne.

Podstawową i najważniejszą zaletą aplikacji jest możliwość przeglądania całych zasobów portalu. Wszystkie projekty, tak jak na stronie internetowej, możemy przeszukiwać według konkretnych kategorii lub korzystając z opcji wyszukiwania po nazwie. Korzystanie z tych funkcji jest banalnie łatwe, a wszystko to za sprawą ekranów dotykowych naszych smartfonów i tabletów.

Po wybraniu dowolnego projektu uzyskujemy dostęp do najważniejszych informacji oraz opcji wyboru. Aplikacja umożliwia przeglądanie wszystkich zamieszczonych w opisie zdjęć, swobodnie przesuwając je w lewo lub w prawo. Możemy też oczywiście przeczytać zamieszczoną przez autora notatkę dotyczącą danego modelu, uzyskać informację na temat liczby odsłonięć danego projektu i liczby „lajknięć”, które możemy również przyznawać sami. Kolejną, nieco mniej istotną z punktu widzenia większości użytkowników możliwością są oczywiście wszędobylskie funkcje społecznościowe – użytkownik  ma szansę podzielenia się projektem ze swoimi znajomymi przy pomocy najpopularniejszych mediów społecznościowych.

Przechodząc do nieco bardziej przydatnych funkcji, natrafimy na opcję widoku 3D – dzięki niej możemy obejrzeć oddzielnie każdy plik stl, który składa się na cały projekt. Pomimo, że nie jestem zwolennikiem ekranów dotykowych, tutaj również trudno sobie wyobrazić bardziej intuicyjny sposób na dokładne obejrzenie każdego modelu. „Szczypiąc” model możemy go dowolnie powiększać, dzięki czemu nie umknie nam nawet najmniejszy jego szczegół, a pojedyncze dotknięcie połączone z przesunięciem palca po ekranie umożliwia nam swobodne jego obracanie.

Ostatnią, wartą wspomnienia opcją jest możliwość zapisania przeglądanego modelu. Niestety aplikacja w żaden sposób nie połączy się z naszą drukarką 3D, nie przygotujemy w niej również pliku do druku, dlatego funkcja ta pozwoli nam na powrót do przeglądanego projektu, w momencie kiedy będziemy mieć dostęp do komputera.

Aplikację pobierzemy zarówno ze Sklepu Play od Googla, jak również w iTunes.

Źródło: www.fabbaloo.com

Łukasz Długosz
Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz właściciel sklepu filaments4U.com.

Comments are closed.

You may also like