Najnowszy raport IDC – obecna wartość wydatków na druk 3D wzrośnie do 26,7 miliarda USD do roku 2019

Według Semiannual 3D Printing Spending Guide opublikowanego przez firmę badawczą International Data Corporation (IDC), przez nadchodzące 3 lata branża druku 3D będzie się się rozwijać w dalszym ciągu w dynamicznym tempie. IDC (wiodący dostawca analiz rynkowych na świecie) szacuje, iż obecna wartość wydatków na druk 3D wynosi ok. 11 miliardów USD i przewiduje, że wzrośnie do 26,7 miliarda USD do roku 2019. To najszybszy ze wskaźników dla druku 3D – przy założeniu, że rynki Europy Zachodniej, Azji i Stanów Zjednoczonych, będą głównym motorem napędowym tego wzrostu.

Według najnowszego raportu zrealizowanego przez IDC, wzrost ten spowodowany będzie skoncentrowaniem się na indywidualnych przedsiębiorcach, technologiach i nowych regionach geograficznych. IDC uwzględniło w swojej szczegółowej analizie obszary zbytu druku 3D, zarówno w miejscach, w których można było najbardziej, jak i najmniej spodziewać się opisywanego wzrostu. Potwierdza to, że druk 3D to branża bardzo podzielona w stosunku do innych przemysłów. Branża druku 3D używanego w przemyśle różni się znacznie od branży tradycyjnych drukarek 3D, a ta natomiast jest czymś znacznie innym, niż druk 3D używany w medycynie, dla którego wskaźniki dramatycznie wzrosły w ubiegłym roku.

Christopher Chute wyjaśnia:

Druk 3D to podpora dla różnorodnych i specjalistycznych branż takich jak automotive oraz przemysł lotniczy i kosmiczny na kolejne lata. Jednakże, w ciągu ostatnich trzeci lat, niskobudżetowe drukarki 3D i łatwo dostępne materiały szybko opanowały rynek druku 3D, by umożliwiać nabywcom edukację, ochronę zdrowia oraz branże produkcyjne. Nie oznacza to jednak, że dostępność druku 3D przekłada się w ten sposób na inne branże. Sprzedawcy i firmy świadczące usługi powinny być świadome różnic wynikających z zastosowań druku 3D, kosztów materiałów i oczekiwań klientów, tworzących każdy z rynków.

Christopher Chute, Wiceprezes IDC’s Consumer Insights and Analysis Group Christopher Chute

IDC sugeruje, że wzrost ten będzie przede wszystkim napędzany przez kilka przemysłów, niż przez efekt kulminacji na samej branży druku 3D. Szczególnie biznes, który polegał wcześniej na sprzedaży i masowym wytwarzaniu produktów, może teraz skupić się na personalizacji produktów, aby sprostać potrzebom indywidualnych klientów.   Podczas gdy całe Stany Zjednoczone, Europa Zachodnia i Azja będą odpowiedzialne za wzrost przemysłu, IDC zakłada, że druk 3D będzie rozwijał się raczej na nowo powstałych rynkach na całym świecie.

Łączny udział USA, Europy Zachodniej i Azji na wydatki związane drukiem 3D wynosił 59,2% w 2014 roku. Według IDC w 2019 r. ma on wynosić 70% w roku 2019.  Będzie to rezultat stosowania technologii druku 3D w innych sektorach przemysłowych. Chiny mają stać się wiodącym rynkiem, jeśli chodzi o oprogramowanie do druku 3D, produkty i usługi zaczną znacznie wykorzystywać istniejące już struktury produkcyjną i dystrybucyjną.

3dp_idc_3dplatform

Źródło: http://3dprint.com
Grafika: [1], [2], [3]

Scroll to Top