Chiński producent drukarek desktopowych Anycubic zaprezentował na branżowym wydarzeniu „RAPID + TCT 2024” dwie nowe drukarki. Również rozbudował swoją ofertę o oprogramowanie, żywice i filamenty. Poszli nawet o krok dalej i stworzyli platformę Makeronline, które jest miejscem do komunikacji, dzielenia się pomysłami oraz posiada obszerna bazę modeli 3D.
Zaprezentowane urządzenia to drukarka Kobra 3 Combo i Photon Mono M7 Pro. Każda z nich pracuje w innej technologii ale jak zapewnia producent „łączy je wysoka dokładność, wydajność i zastosowanie rozwiązań usprawniających proces druku„.

Anycubic Kobra 3 (źródło: Anycubic)

Pierwsza z nich pracuje w technologii FDM i bazuje na swoim poprzedniku Kobra 3D. Wykorzystano w nim innowacyjne rozwiązania w postaci Anycubic Color Engine (ACE), czyli systemie umożliwiającym wydajniejsze drukowanie wielokolorowe. Dużą zaletą tego urządzania jest możliwość drukowania w ośmiu kolorach. Stała jakość wydruku wynika z zastosowania systemu rozpoznawalności RIFD. Problemy z wilgocią zostały wyeliminowane, dzięki funkcji aktywnego suszenia oraz inteligentnego system suszenia bocznego dla wydłużonych sesji drukowania. Wykorzystano również konstrukcję zapobiegającą plątaniu się, co zapewnia płynne przejście kolorów. W dalszej perspektywie minimalizuje to straty materiałowe oraz zwiększa wydajność. Do drukarki stworzono też dedykowane oprogramowanie Slicer.

Photon Mono M7 Pro (źródło: Anycubic)

Drugie urządzenie Anycubic to drukarka do żywic Photon Mono M7 Pro o rozdzielczości 14K. Producent szczyci się prędkością drukowania 130 mm/h przy użyciu standardowej żywicy i 170mm/h przy użyciu szybkiej żywicy. Spójną jakość druku udało się zapewnić, dzięki zastosowaniu inteligentnego algorytmu światła, który utrzymuje ponad 90% światła na ekranie. Wprowadzono również ulepszenia, dzięki którym korzystanie z maszyny jest łatwiejsze. Jednym z nich jest zintegrowany zbiornik na żywicę z obiegiem rur grzewczych, który zapewnia płynny przepływ żywicy i kontrolę lepkości. Druga optymalizacja dotyczyła wprowadzenie automatycznej jednostki do uzupełniania żywicy, która dopełnia do 750 ml żywicy oraz wspiera funkcję zbierania żywicy za pomocą jednego przycisku. Zaktualizowano również oprogramowanie Photon Workshop, które pozwala na lepsze generowanie podpór.

Źródło: voxelmatters.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Leave a reply

You may also like