Seurat Technologies – amerykański startup zajmujący się drukiem 3D z metalu, ogłosił że Siemens Energy został jego pierwszym oficjalnym klientem. Firma wykorzystując swoją autorską technologię Area Printing będzie produkować segmenty uszczelniające do turbin Siemens Energy. Współpraca została rozłożona na sześć lat i w tym czasie Seurat ma wydrukować części o łącznej wadze 59 ton – zaczynając od 2 ton i stopniowo zwiększając produkcję do 15 ton rocznie.

Technologia Area Printing polega na łączeniu proszku metalu za pomocą lasera, który przy użyciu pulsujących laserów podczerwieni i niebieskiego światła topi go, tworząc części warstwa po warstwie. Seurat stworzył drukarki 3D, które są w stanie drukować z prędkością 3,0 kg/h na obszarze o wymiarach 450 x 450 x 450 mm, z planem zwiększenia tego do 1700 kg/h na obszarze 9,6 x 9,6 x 9,6 mm do 2030 roku. Wraz ze skalowaniem swojej technologii, Seurat dąży do tego aby do 2030 r. ograniczyć emisję CO2 nawet o 100 ton metrycznych, potwierdzając swoją prognozę śladu węglowego zgodnie z normami ISO 14064.

Te możliwości produkcyjne przyciągnęły uwagę Siemens Energy, a także innych globalnych producentów, którzy podpisali listy intencyjne z zamiarem wykorzystania technologii Area Printing do produkcji gotowych produktów. Siemens Energy, poprzez swoje ramię inwestycyjne, zdecydował się również zainwestować środki finansowe w Seurat Technologies.

W zeszłym roku Seurat ogłosił, że jego pilotażowe centrum produkcji działa na pełnych obrotach, a do obsługi rosnącego popytu klientów uruchomiono fabrykę na pełną skalę. Firma do tej pory zebrała ponad 90 milionów dolarów finansowania i posiada 209 udzielonych i oczekujących patentów.

Źródło: www.seurat.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in Projekty 3D