CD3D współpracuje z Technology Applied – największą polską firmą usługową, która jest w stanie zrealizować wydruki 3D w praktycznie dowolnej technologii przyrostowej. Firma posiada w swojej ofercie produkcję części w metodach SLA (Stereolitografia – utwardzanie żywic wiązką lasera) i PolyJet (selektywne natryskiwanie żywic utwardzanych światłem UV). Największa drukarka 3D Technology Applied – DWS Systems, pozwala na produkcję części o maksymalnym obszarze do 300 mm w osiach XYZ.

Technology Applied oferuje usługę wytwarzania przyrostowego bardzo precyzyjnych prototypów i części końcowych, zarówno pojedynczych egzemplarzy, jak i małych serii produkcyjnych.

Zadzwoń: (+48) 85 733 9000
Wyślij e-mail: [email protected]

Do wyboru jest bardzo szeroka gama materiałów – zarówno budżetowych jak i specjalistycznych. Poniżej znajdują się szczegółowe opisy żywic specjalnych, z których można skorzystać zamawiając wydruki 3D.

Invicta 915/917 – digital ABS

Invicta 915/917 to materiał inżynierski przeznaczony do stosowania w technologii SLA. Materiał charakteryzuje się dużą trwałością i wytrzymałością części wydrukowanych w 3D. Ma wytrzymałość na rozciąganie i moduł Younga porównywalny z ABS.

Oferuje wysoką jakość powierzchni i precyzję drukowanych detali oraz doskonałą twardość jak na części wykonane z żywic. Doskonały materiał do szybkiego prototypowania i prowadzenia badań.

⟶ Pobierz kartę techniczną materiału

Vitra DL375 – materiał przezroczysty

Vitra DL375 to materiał inżynieryjny dedykowany do stosowania w technologii SLA. Jest transparentny powalając uzyskanie nawet 100% transparentności (ostateczny efekt zależy od kształtu detalu – im wyższa grubość ścianek, tym przezroczystość jest niższa). Oferuje doskonale gładką jakość powierzchni i wysoką twardość.

⟶ Pobierz kartę techniczną materiału

Peopoly Transparent – przezroczystość w dobrej cenie

Peopoly Transparent to budżetowa wersja Vitra DL375. Doskonała do szybkich i tanich prototypów, które muszą cechować się transparentnością lub przeziernością. Posiada nieco słabsze właściwości fizyczne, ale rekompensuje to bardzo atrakcyjną ceną. Jest dedykowana do drukarek 3D typu SLA, co gwarantuje wysoką jakość i gładkość powierzchni.

⟶ Pobierz kartę techniczną materiału

Therma DM500 – żywica wysokotemperaturowa do 220°C

Therma DM500 to materiał do produkcji części dedykowanych do pracy w wysokich temperaturach. Doskonale sprawdzi się do tworzenia form wtryskowych, wytrzymując wtrysk w temperaturze 220°C do 90 barów. Podobnie jak inne materiały żywiczne, cechuje się wysoką jakością powierzchni i twardością.

⟶ Pobierz kartę techniczną materiału

FLEXA – materiał elastyczny

FLEXA to materiał elastyczny stosowany w technologii SLA. Wydrukowane części posiadają wysoką sprężystość i giętkość.

⟶ Pobierz kartę techniczną materiału

TANGO – materiał elastyczny

TANGO to materiał fotopolimerowy dedykowany do pracy z drukarkami 3D typu PolyJet. Zapewnia doskonałą jakość powierzchni oraz giętkość i elastyczność. Części wykonane z materiału można wydłużać przy rozciąganiu o 170%-220% w zależności od geometrii (im wyższa grubość ścianek, tym elastyczność będzie niższa). Technologia PolyJet oferuje możliwość drukowania struktur podporowych, które można wypłukać lub rozpuścić chemicznie – dzięki temu można osiągnąć dowolnie skomplikowaną geometrię części przy zachowaniu jej pełnej funkcjonalności i idealnie gładkich ścianek.

⟶ Pobierz kartę techniczną materiału

Zadzwoń: (+48) 85 733 9000
Wyślij e-mail: [email protected]

Comments are closed.