ZAMÓW WYDRUK 3D: druk 3D i produkcja niskoseryjna

Od początku 2013 roku Centrum Druku 3D współtworzy polską branżę druku 3D. W obszarze usług druku 3D współpracujemy z Technology Applied – największą polską firmą usługową, realizującą druk 3D w każdej popularnej technologii przyrostowej. Firma posiada w swojej ofercie druk 3D części w metodzie MJF, SLS, SLA, FDM/FFF. Zapewnia kompleksową obróbkę i barwienie gotowych części na dowolny kolor, w tym wygładzanie w jakości wtrysku oraz osadzanie wkładek gwintowych.

MJF (Multi Jet Fusion)

Druk 3D części z poliamidu (nylonu). Pełna swoboda geometryczna. Produkcja części w 24h! Technologia wymyślona i rozwijana przez HP (Hewlett-Packard). Jedna z najpopularniejszych i najbardziej rozpowszechnionych metod przyrostowych na świecie.

SLS (Selective Laser Sintering)

Druk 3D części z poliamidu (nylonu). Pełna swoboda geometryczna. Bardzo duży obszar roboczy – 34 x 34 x 60 cm! Technologia rozwijana przez EOS – jednego z największych producentów drukarek 3D do sproszkowanych polimerów i metali.

Barwienie i polerowanie

Kompleksowa obróbka końcowa części oparta o rewolucyjną metodę firmy DyeMansion! Polerowanie PPS (PolyShot Surfacing), całkowite wygładzanie VFS (VaporFuse Surfacing), barwienie zanurzeniowe, lakierowanie na dowolny kolor RAL oraz osadzanie wkładek gwintowych!

SLA (druk 3D z żywic)

Wielkoformatowy druk 3D z żywic przy użyciu przemysłowej maszyny SLA – DWS Systems XPR S. Dostępne materiały: Hi-Temp, ABS-Like, Rubber Like, Transparent. Obszar roboczy 33 x 18,5 x 40 cm.

DLP (druk 3D z żywic)

Szybki i superwydajny druk 3D z żywic światłoutwardzalnych przy użyciu popularnej metody DLP (UV LCD). Szeroki zakres żywic do wyboru. Technologia dedykowana do małych, tanich części o precyzyjnej geometrii i ładnym wykończeniu powierzchni.

FFF (druk 3D z termoplastów)

Produkcja prototypowa i niskoseryjna ze wszystkich najpopularniejszych termoplastów (filamentów): PLA, ASA, PET-G, PET-G UL94 V-0, TPU, ABS. Maksymalna wielkość części 25 x 21 x 21 cm.

Wyślij szybkiego e-maila: [email protected]
lub przejdź do: FORMULARZA ZAPYTANIOWEGO
ZADZWOŃ: (+48) 85 733 9000

OFERTA

Technology Applied obsługuje międzynarodowe korporacje, duże i średnie przedsiębiorstwa produkcyjne, mniejsze firmy i start-upy, uczelnie wyższe oraz jednostki naukowo-badawcze. Realizuje projekty dla pracowni protetycznych i jednostek medycznych.

Zlecając usługę Technology Applied warto wiedzieć, że:

⟶ zostanie ona zrealizowana przez sprawdzonych dostawców usług, na profesjonalnym i drogim sprzęcie klasy przemysłowej (m.in. HP, EOS, DWS Systems, DyeMansion)
⟶ wszystkie oferty posiadają widoczną cenę i rzeczywisty termin realizacji
⟶ nie ponosi się żadnych dodatkowych kosztów, poza wymienionymi w ofercie
⟶ firma organizuje transport
⟶ pokrywa koszty pakowania i zabezpieczenia wydruków 3D przed uszkodzeniem.

Druk 3D z proszków poliamidowych [MJF & SLS]

Druk 3D z proszków poliamidowych w technologii Multi Jet Fusion (MJF) lub Selektywnego Stapiania Laserem (SLS).

Technologie pozwalają na druk 3D z materiałów poliamidowych (PA12) i elastomerów (TPU). Doskonale sprawdzają się w produkcji niskoseryjnej oraz tworzeniu modeli o bardzo skomplikowanej geometrii.

Domyślnie części powstałe w tej metodzie mają charakterystyczny, biały lub grafitowy kolor, jednakże mogą być barwione w na dowolny kolor.

Części z poliamidów PA12 są bardzo wytrzymałe i sprężyste. Części z TPU są bardzo elastyczne – możliwe do 200-250% wydłużania przy rozciąganiu i mają właściwości amortyzacyjne.

ZASTOSOWANIE:

  • produkcja niskoseryjna
  • produkcja finalnych przedmiotów
  • precyzyjne prototypy o skomplikowanej geometrii
  • wytrzymałe i sprężyste detale z PA12 lub TPU
  • barwienie na dowolny kolor RAL

Druk 3D z żywic światłoutwardzalnych [SLA / DLP]

Druk 3D z wykorzystaniem żywic światłoutwardzalnych polega na selektywnym naświetlaniu i fotopolimeryzowaniu materiału bądź to wiązką lasera (SLA) bądź ekranu LCD (DLP). Detale wykonywane tą metodą są bardzo gładkie i precyzyjnie oddają geometrię drukowanego modelu. Technika ta sprawdza się również w produkcji niskoseryjnej małych i zarazem skomplikowanych obiektów.

Do dyspozycji jest szerokie spektrum żywic imitujących popularne tworzywa sztuczne (np. polipropylen lub gumę), posiadających równocześnie podwyższoną wytrzymałość na ścierność lub wysokie temperatury. Żywice doskonale odnajdują się w jubilerstwie, a specjalistyczne żywice o właściwościach biokompatybilnych mogą być stosowane w implantologii lub protetyce.

ZASTOSOWANIE:

  • bardzo precyzyjne prototypy
  • niskie serie produkcyjne
  • detale o bardzo gładkich powierzchniach
  • modele do odlewów
  • modele protetyczne
  • modele anatomiczne

Druk 3D z filamentów [FDM / FFF]

Technologia FDM / FFF to jedna z najbardziej rozpowszechnionych metod druku 3D. W procesie tym materiał jest podgrzewany do stanu półpłynnego i wyciskany przez precyzyjnie kontrolowaną dyszę, tworząc obiekt warstwa po warstwie. W miarę ochładzania się i krzepnięcia materiału kolejne warstwy są łączone, aż do zbudowania pełnej struktury.

To rozwiązanie dla klienta wymagającego wytrzymałości i powtarzalności drukowanych modeli. Firma wykorzystuje w pracy takie materiały jak: PLA, ASA, PETG, TPU czy ABS.

ZASTOSOWANIE:

  • prototypy z tych samych tworzyw co we wtrysku
  • wydruki wielko-gabarytowe
  • niskie serie produkcyjne

Projektowanie CAD i inżynieria odwrotna

Prototypowanie to proces tworzenia wczesnych, często eksperymentalnych wersji produktów, obiektów lub rozwiązań w celu zbadania ich wyglądu, funkcji, wydajności lub reakcji użytkowników.

Głównym celem prototypowania jest uzyskanie fizycznej reprezentacji projektu, która umożliwi testowanie, weryfikację i ocenę różnych aspektów przed przejściem do pełnej produkcji lub wdrożenia.

Druk 3D spełnia w procesie prototypowania ważną funkcję, ze względu na brak kosztów startowych, elastyczność, brak kosztów związanych ze zmianą koncepcji oraz szybkość w procesie wytwarzania.

Wykonywanie prototypów posiada szereg zalet:

  • tworzenie wizualnych modeli
  • skrócenie czasu rozwoju
  • testowanie koncepcji produktu
  • funkcjonalność
  • weryfikacja ergonomii i użytkowania.
Scroll to Top