Zortrax M300 Dual – nowa, dwugłowicowa drukarka 3D o dużym obszarze roboczym

Do tej pory, użytkownicy rozwiązań Zortrax musieli wybierać pomiędzy dużym obszarem roboczym druku 3D (zapewnianym przez Zortrax M300) a możliwością wytwarzania z wykorzystaniem dwóch materiałów. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów Zortrax przedstawia nowe urządzenie – Zortrax M300 Dual, które reklamuje jako kompleksowe rozwiązanie do użytku prywatnego i profesjonalnego.

Model M300 Dual wprowadza szereg nowatorskich rozwiązań – umieszczony w M300 Dual ekstruder z podwójnym hotendem i dwoma oddzielnymi głowicami pozwala na tworzenie modeli o geometrii niemożliwej do uzyskania na drukarkach pracujących tylko z jednym materiałem. Naprzemienna ekstruzja materiału modelowego (z którego wykonywany jest wydruk) oraz rozpuszczalnego w wodzie materiału podporowego otwiera przed użytkownikami zupełnie nowe możliwości produkcji addytywnej.

Jak mówi Rafał Tomasiak, prezes Zortrax, system podwójnej ekstruzji oraz duży obszar roboczy, pozwalają na wykonywanie szczegółowych i skomplikowanych wydruków o przemysłowym standardzie przy zachowaniu cech drukarki desktopowej. Celem Zortrax jest przeniesienie możliwości, jakie daje druk przemysłowy do mniejszych, bardziej przyjaznych dla użytkownika urządzeń. Nowy model M300 Dual to właśnie kolejny krok w tym kierunku. Dodatkowo drukarka M300 Dual jest kompatybilna z wygładzarką Apoller. Możemy więc mówić o stworzeniu kompleksowego rozwiązania pozwalającego na pracę przy wykorzystaniu urządzeń Zortrax od projektu do finalnego elementu.

Urządzenie zostało wyposażone w szereg funkcji, które optymalizują pracę z drukarką 3D. Wśród nich:

  • funkcja blackout response system, która zabezpieczy pracę podczas awarii zasilania. Dzięki wbudowanym kondensatorom drukarka podtrzyma zasilanie przez czas konieczny do automatycznego zapisania postępu wydruku. W przypadku wznowienia dostawy energii, urządzenie zapyta czy kontynuować wydruk, od miejsca w którym skończyło pracę czy rozpocząć go od nowa.
  • udoskonalony sensor materiału pozwoli na zminimalizowanie ewentualnych strat materiału. M300 Dual zasygnalizuje użytkownikowi pojawienie się takich błędów, jak brak materiału, nieprawidłowe założenie szpuli czy zatkanie głowicy i przejdzie w stan pauzy. Ponadto, drukarka została wyposażona w kamerę, co pozwala na bieżąco monitorować proces wydruku.

Urządzenie Zortrax M300 Dual charakteryzuje duży obszar roboczy o wymiarach 265 x 265 x 300 mm; posiada również intuicyjny, dotykowy, kolorowy wyświetlacz LCD oraz łączność przez Wi-Fi, Ethernet i USB, co umożliwia tworzenie farm druku 3D i zwiększenie wydajności pracy.

M300 Dual pozwala na wykorzystanie różnego typu platform roboczych, m.in. szklanych i perforowanych. Jeśli chodzi o materiały, system drukarki jest otwarty na szeroką gamę filamentów, w tym również tych pochodzących z oferty innych producentów. Wszystkie materiały Zortrax dedykowane do M300 Dual – zarówno modelowe, jak i supportowe – będą dostępne na szpulach.

Produkt będzie dostępny w sprzedaży na przełomie II i III kwartału br. Sugerowana cena detaliczna wynosi 3990 Euro.

Scroll to Top