W dniach 28-29 czerwca 2018 r. na Poltechnice Wrocławskiej odbędzie się II edycja konferencji Additive Manufacturing Meeting, poświęconej wykorzystaniu technologii przyrostowych w przemyśle i medycynie. Organizatorami wydarzenia są Centrum Zaawansowanych Technologii Wytwarzania (CAMT-FPC) i Wydział Mechaniczny Politechniki Wrocławskiej.
Głównym celem spotkania jest wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy ośrodkami naukowo-badawczymi i przemysłowymi w obszarze technologii przyrostowych (AM – additive manufacturing). Program seminarium AMM 2018 skierowany jest do osób i instytucji, które są zainteresowane rozwojem w obszarze szeroko pojętego druku 3D, a główny akcent położony jest tu na aspekt technologiczny i wdrożeniowy.
W ramach seminarium zostaną zaprezentowane case studies z implementacji technologii przyrostowych w przemyśle lotniczym, motoryzacyjnym i medycznym. Tegoroczny program seminarium składa się z 20 prelekcji w ramach sesji panelowych. Prelekcje otwierające (tzw. „keynote„) wygłoszą:
- Christophe Bertez z Air Liquide
- Philip Oris z SLM Solutions
- Michel Pereme z Simufact GmbH.
W ramach sesji tematycznych swoją wiedzą podzielą się m.in. przedstawiciele takich firm jak Lithoz, Materialscare, PZL Mielec i P&W Kalisz, Profactor, 3YOURMIND. Zaplanowano także warsztaty, sesje specjalne (projekt Interreg TRANS3net oraz Synergy) oraz wizytę w laboratorium CAMT-FPC. Podobnie jak w zeszłym roku niezależną atrakcją będą sesje networkingowe, podczas których będzie można nawiązać szereg nowych relacji i kontaktów biznesowych.
ZOBACZ: Relacja z konferencji Additive Manufacturing Meeting 2017 we Wrocławiu
Rejestracja udziału w seminarium w charakterze uczestnika odbywa się przez formularz dostępny na stronie www.3dmeeting.pl.