3Dream – biuro konstrukcyjne specjalizujące się m.in. w świadczeniu usług druku 3D, ogłosiło zakup nowego urządzenia – do parku maszynowego firmy dołączyła komora do post-processingu Apoller firmy Zortrax. 3Dream jest najprawdopodobniej pierwszą firmą w Polsce i jedną z pierwszych na świecie, które świadczą usługi na tym urządzeniu.

Zortrax Apoller korzysta z autorskiej technologii SVS (Smart Vapor Smoothing – inteligentne wygładzanie modeli 3D), polegającej na pokrywaniu powierzchni modeli wydrukowanych metodą FDM / FFF lub pokrewnych oparami rozpuszczalników – MEK lub acetonu. System jest w pełni zautomatyzowany i wydajny. W zależności od gatunku materiału budulcowego, w efekcie wygładzania detale mogą mieć albo bardzo błyszczące, albo matowe wykończenie. Jakość wygładzania może predysponować modele do porównania z tymi tworzonymi metodą formowania wtryskowego.

Kontaktując się z 3Dream, wygładzanie można wybrać jako jedną z opcji wykańczania wydruków zamawianych bezpośrednio na stronie firmy. Znajduje się tam algorytm do automatycznej wyceny każdej technologii z oferty – dotyczy to materiałów styrenowych takich jak ABS, ASA, HIPS i pochodnych.

Efekty można również obejrzeć bezpośrednio w biurze firmy. Technologia pozawala na wygładzanie w sposób kontrolowany i powtarzalny nawet dużych, skomplikowanych geometrycznie elementów technicznych bez deformacji oraz naruszania znaczących tolerancji wymiarowych. Każdy kto chciałby skorzystać i zobaczyć efekty wygładzania proszony jest o kontakt pod adresem mailowym [email protected].

Źródło: www.zortrax.com

Zdjęcia: www.zortrax.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like