3D Systems zawarło umowę dotyczącą przejęcia Wematter – szwedzkiej firmy produkującej drukarki 3D typu SLS. Jest to konsekwencja umowy partnerskiej ogłoszonej w zeszłym roku, w ramach której 3D Systems stało się wyłącznym światowym dystrybutorem technologii selektywnego spiekania laserowego Gravity. 3D Systems oczekuje, że transakcja zostanie sfinalizowana w lipcu 2023 roku.

Wematter wprowadziło swoją technologię Gravity SLS w 2019 roku, oferując ją jako rozwiązanie przyjazne dla biur i małych firm. Od tego czasu firma regularnie aktualizowała swój system druku 3D, jednocześnie poszerzając swoje portfolio o modele drukarek 3D – Gravity Essential, Essential+ oraz Enterprise.

Wematter Gravity zostało stworzone tak, aby umożliwić korzystanie z produkcji przyrostowej w mniejszych przestrzeniach, zajmując jedynie 0,7 m x 0,7 m x 1,5 m. Drukarka 3D wymaga 3 razy mniej miejsca od standardowych systemów SLS, choć ma objętość budowy na poziomie 300 mm x 300 mm x 300 mm i może wydrukować części z całej komory roboczej w 24 godziny lub mniej. Gravity jest certyfikowane zgodnie z normą CE do użytku w biurach, szpitalach i laboratoriach badawczych, w celu wytwarzania części produkcyjnych dla szerokiej gamy zastosowań, takich jak motoryzacja, dobra konsumenckie oraz urządzenia i sprzęt medyczny.

Drukarka 3D wykorzystuje standardowe źródło zasilania i połączenie ethernetowe, co umożliwia instalację typu plug-and-play oraz uruchomienie urządzenia w mniej niż godzinę od dostawy. Ułatwia to prosty interfejs, który prowadzi użytkownika przez proces konfiguracji i druku 3D.

Portfolio Gravity obejmuje 20 materiałów i jest wspierane przez system obsługi proszków. Ponadto system umożliwia recykling nieużywanego proszku przez wiele cykli, co pozwala użytkownikom w pełni wykorzystać materiał i eliminować odpady. Użytkownicy mogą również zdalnie rozpoczynać i monitorować zadania drukowania, co pomaga zwiększyć wydajność i zmniejszyć zapotrzebowanie na zasoby, dzięki połączeniu z chmurą. Chmurowe połączenie umożliwia również prowadzenie działań proaktywnych i prewencyjnych w zakresie konserwacji, co pozwala na maksymalizację czasu pracy i produktywności.

Źródło: www.3dsystems.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like