Align Technology – amerykański producent producent cyfrowych skanerów 3D i przezroczystych nakładek na zęby stosowanych w ortodoncji, ogłosił sfinalizownie przejęcie austriackiej firmy Cubicure produkującej fotopolimerowe drukarki 3D. Transakcja została pierwotnie ogłoszona we wrześniu 2023 r. i sfinalizowana na początku tego tygodnia, 2 stycznia 2024 r. na kwotę 79 mln Euro.

Align Technology zdecydowała się na przejęcie Cubicure aby „wspierać i skalować” swój „strategiczny plan działania na rzecz innowacji”. Od dwudziestu lat Align wykorzystuje technologię druku 3D do produkcji form do swoich przezroczystych nakładek Invisalign, ale w ostatnich latach zaczęła badać możliwości bezpośredniego drukowania tych produktów. Przejęcie Cubicure jest powiązana z tymi wysiłkami.

W komunikacie prasowym Align stwierdza, że Cubicure pomoże skalować możliwości w zakresie druku 3D, materiałów i produkcji w ramach portfolio systemu Invisalign Palatal Expander – pierwszej aplikacji ortodontycznej firmy produkowane w technologii przyrostowej. Align twierdzi również, że opatentowana przez Cubicure technologia Hot Lithography „ułatwia bezprecedensowe” wytwarzanie przyrostowe sprężystych komponentów dzięki unikalnym własnościom materiału.

Dyrektor generalny i prezes Align Technology, Joe Hogan, powiedział: „przejęcie Cubicure wprowadzi do Align utalentowany zespół i unikalną, najnowocześniejszą technologię, a także umożliwi nam skalowanie naszych operacji druku 3D, aby ostatecznie produkować w ten sposób miliony niestandardowych urządzeń dziennie. Bezpośredni druk 3D umożliwia Align tworzenie rozwiązań do druku 3D bez dodatkowego etapu tworzenia formy, dzięki czemu są one bardziej zrównoważone i wydajne. Jestem podekscytowany możliwością podjęcia tego ważnego kroku w naszej relacji z Cubicure, która rozpoczęła się kilka lat temu jako wspólny program rozwoju.

„W ciągu ostatnich 27 lat Align zainwestowała miliardy dolarów w innowacje, w tym w technologie druku 3D nowej generacji do przetwarzania wysokowydajnych polimerów” – dodał Srini Kaza, starszy wiceprezes Align ds. badań i rozwoju produktów. „Współpracujemy z Cubicure od lat i jestem podekscytowany, że są teraz oficjalnie członkami Align. Jesteśmy na początku kolejnej fali bezpośredniego wytwarzania przyrostowego i uważam, że jesteśmy gotowi ponownie przekształcić branżę ortodontyczną.”

Źródło: www.aligntech.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News