CadXpert – jeden z największych w Polsce dystrybutorów drukarek 3D dla przemysłu, stomatologii i wielu innych gałęzi produkcji, ogłosił podpisanie umowy z BLT Europe GmbH, w ramach której będzie dostarczać na rynek polski wysokowydajne rozwiązania do druku 3D z metalu w standardzie przemysłowym. Przemysłowe drukarki 3D do metalu firmy BLT trafią do polskich firm już w drugim kwartale 2024 r. CadXpert realizuje długoterminową strategię rozwoju, która odpowiada na rosnące zapotrzebowanie klientów na druk 3D wytrzymałych części z metalu. Poza Polską obszar dystrybucji CadXpert obejmie również Litwę, Łotwę i Estonię.

Druk 3D z metalu to jeden z najszybciej rozwijających się segmentów technologii addytywnych, który w ostatnich latach zanotował znaczący wzrost. Według raportu Markets & Markets roczna średnia stopa wzrostu rynku druku 3D z metalu na lata 2022-2027 ma wynieść +32,5%, a roczny obrót może sięgnąć 5,54 mld USD w 2027 r.

Nową ofertę CadXpert wyróżniają trzy obszary. Obsługa będzie miała charakter end-to-end, co oznacza, że klient będzie mógł przejść ścieżkę od usług druku 3D przez zakup drukarki 3D po pełen serwis użytkowanych urządzeń świadczony bezpośrednio przez CadXpert. Klienci będą mogli wybrać spośród szerokiego portfolio ponad 30 modeli drukarek 3D do metalu w różnych specyfikacjach i przedziałach cenowych zaczynających się już poniżej 100 tys. EUR. Wiąże się to z możliwością precyzyjnego dopasowania drukarki 3D do konkretnych potrzeb i wymagań.

Współpraca z BLT umożliwi klientom CadXpert dostęp do nowych materiałów i technologii przy konkurencyjnych kosztach eksploatacji, ponieważ BLT jest również jednym z nielicznych na świecie producentów proszków metali.

Dla polskiego przemysłu rozszerzają się możliwości związane z wytwarzaniem skomplikowanych geometrii z metalu i najwyższą wytrzymałością. Oferta posłuży również jako uzupełnienie dla druku 3D z tworzyw sztucznych. Profesjonalny druk 3D dotrze do nowych segmentów rynku, a CadXpert kompleksowo pomoże wdrożyć drukarki 3D do metalu w firmach produkcyjnych.

CadXpert zauważa zainteresowanie drukarkami 3D do metalu w branżach takich jak automotive, odlewnictwo, stomatologia i lotnictwo. Na druku 3D w tej technologii skorzystać mogą także firmy zbrojeniowe, medyczne, czy producenci części i podzespołów.

BLT (Bright Laser Technologies) swoją działalność rozpoczęła w 2011 r. i w ciągu 10 lat zbudowała pozycję jednego z największych graczy na rynku druku 3D z metalu. Na giełdzie BLT notuje kapitalizację w wysokości około 2,28 mld dolarów. Firma zatrudnia około 1500 pracowników na całym świecie, z czego prawie 30% w dziale badań i rozwoju. BLT dysponuje również największą na świecie fabryką wyposażoną w 380 drukarek 3D do metalu.

W ofercie BLT znajdują się drukarki 3D do metalu we wszystkich segmentach rynku, zaawansowane materiały i możliwości druku na zamówienie. Stały rozwój technologii BLT gwarantują wysokie inwestycje w R&D utrzymujące się co roku na poziomie 15% obrotu.

BLT od kilku lat współpracuje z Airbus. Dzięki pełnej certyfikacji francuskiego producenta dostarcza do branży lotniczej i kosmicznej duże, precyzyjne elementy wykonane w technologiach druku 3D z metalu. Wśród europejskich klientów BLT znajduje się też włoski Extreme Manufacturing Engineering (EME), który świadczy usługi wytwarzania addytywnego komponentów wielkogabarytowych.

CadXpert działa na rynku addytywnych technologii wytwarzania od 2013 r. Jako dystrybutor firma współpracuje z renomowanymi markami producentów drukarek 3D Stratasys, Formlabs i UltiMaker. Konsultanci CadXpert wdrażają drukarki 3D w polskich firmach i instytucjach, zajmując się instalacją, szkoleniem i obsługą serwisową urządzeń. CadXpert świadczy również usługi projektowe CAD i druku 3D we wszystkich branżach, gdzie liczy się szybki start produkcji i oszczędność na niskich i średnich seriach produktów.

Źródło: materiały prasowe CadXpert

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News