W minionym tygodniu odbyło się jedno z największych wydarzeń w branży druku 3D, Formnext Connect. W trakcie wirtualnych targów, niemiecka firma DyeMansion zapowiedziała wiele nowych współprac, mających na celu uprzemysłowienie produkcji przyrostowej.
DyeMansion specjalizuje się w produkcji urządzeń do post-processingu w zakresie wytwarzania przyrostowego SLS i MJF. Firma współpracuje z Siemens, zajmującą się produkcją przemysłową, aby dostarczyć swoje nowe rozwiązania technologiczne i zautomatyzować procesy wytwarzania. DyeMansion ujawniło także nowych partnerów produkcyjnych: Paragon Rapid Technologies i Digital Manufacturing Center (DMC) w Wielkiej Brytanii.
Współpraca z Siemens
Uprzemysłowienie i automatyzacja wytwarzania przyrostowego wymaga nawiązania sieci współprac z liderami rynku. Dzięki współpracy DyeMansion z Siemens, niemiecka, młoda firma udoskonaliła swój system do polerowania parą Powerfuse S, w najnowszą technologią automatyzacji. To rozwiązanie pomoże dostarczyć kompletny łańcuch dostaw dla drukowania 3D w technologii selektywnego spiekania laserowego (SLS).
System do polerowania Powerfuse S otrzymał dofinansowanie z programu “Green Deal” Europejskiej Rady ds. Innowacji (EIC), które ma być przeznaczone na poszerzenie zastosowań przyjaznej dla środowiska technologii VaporFuse Surfacing. Rozwiązanie zostało wprowadzone na Formnext 2019 i pozwala na otrzymanie szczelnych, przyjaznych dla środowiska powierzchni. Co więcej, VaporFuse Surfacing posiada szereg potencjalnych zastosowań w wielu branżach.
W trakcie tegorocznego Formnext Connect, DyeMansion i Siemens zaprezentowali możliwość zastosowania systemu w aplikacji obuwniczej. Technologia Polishot Surfacing została zastosowania do wykończenia górnej części buta, a VaporFuse Surfacing zastosowano do post-processingu podeszwy środkowej. Dzięki temu udało się podkreślić możliwości nowego, kompleksowego przepływu pracy. W przyszłym roku Siemens będzie starał się wdrożyć kluczowe procesy tej aplikacji.
Automatyzacja wszystkich etapów produkcji, od projektowania i wytwarznia addytywnego, przez obróbkę końcową, aż po integrację IT, ma kluczowe znaczenie dla wysokiej wydajności i maksymalnej elastyczności. Dzięki współpracy DyeMansion i Siemens udało się stworzyć zintegrowany i kompleksowy łańcuch przemysłowej produkcji przyrostowej w technologii SLS.
Powerfuse S zapewnia zintegrowany zdalny dostęp, analizę danych i integrację produkcji w celu poprawy wydajności swoich systemów. System wykorzystuje bezpieczne połączenia VPN do przesyłu danych i rozwiązywania problemów. Cyfryzacja hali produkcyjnej umożliwia i usprawnia komunikację pomiędzy systemami MES i ERP. Dzięki implementacji cyfrowych rozwiązań, użytkownicy mogą śledzić stan produkcji i dane z czujników za pomocą panelu monitorowania w czasie rzeczywistym. Cyfryzacja produkcji znacznie poprawia wydajność i skuteczność systemów przetwarzania końcowego.
DyeMansion uważa, że nowe możliwości ich systemów mogą być przeniesione do aplikacji, takich jak platforma chmurowa MindSphere IoT marki Siemens. Jest to oprogramowanie wykorzystujące zaawansowane analizy i sztuczną inteligencję do zasilania IoT.
W tym roku DyeMansion uzyskał 14 milionów dolarów dofinansowania serii B prowadzonej przez partnera Nordic Alpha Partners (NAP). Fundusze miały być przeznaczone na cyfryzację produkcji. Firma odniosła się do tego podczas swojej prezentacji na Formnext Connect i oznajmiła, że inwestycja pomoże przejść na w pełni cyfrową produkcję. Rozwiązania cyfrowe są napędzane przez rosnącą automatyzację i integrację w całej jej działalności.
Siedem nowych współprac
Współpraca z Siemens to nie jedyna kolaboracja DyeMansion. Niemiecka firma zapowiedziała dodanie siedmiu nowych partnerów produkcyjnych i handlowych.
DyeMansion wybrało czeską firmę 3Dees, oferującą pełen zakres usług dotyczących druku 3D i amerykańskiego konsultanta Imagenet na lokalnych dystrybutorów swoich rozwiązań. Nowymi partnerami produkcyjnymi DyeMansion zostali m.in. Paragon Rapid Technologies czy brytyjski Digital Manufacturing Center. Na liście nie mogło zabraknąć Incremental Engineering – dostawcy części wykonanych w technologii Multi Jet Fusion (MJF), dostawcy usług drukowania 3D Printing Portal oraz hiszpańskiej firmy Mausa.
DyeMansion stale się rozwija i zaskakuje nowymi rozwiązaniami. Ich portfolio ciągle się powiększa i bogaci o nowe, wartościowe współprace ze specjalistami w dziedzinie druku 3D. Firma dąży do pełnej cyfryzacji i automatyzacji produkcji, stosując bardziej wydajne i elastyczne rozwiązania.
Źródło: 3dprintingindustry.com