Eplus3D ogłosił instalację swojej najwyższej klasy drukarki 3D – MPBF EP-M300 w firmie Paradigm 3D. Paradigm 3D, poszukując najnowocześniejszych możliwości wytwarzania przyrostowego z proszków metali, przedstawił szczegółowe wymagania dotyczące drukarki 3D. EP-M300 firmy Eplus3D idealnie wpasowywało się w te potrzeby, zapewnia znaczną objętość konstrukcyjną na poziomie 300 × 300 × 450 mm, umożliwiając produkcję średnich i dużych części o wysokim stopniu skomplikowania. Dodatkowo zaawansowana technologia Metal Powder Bed Fusion (MPBF) i precyzyjne podawanie proszku gwarantują wysokie wykorzystanie materiału, skutecznie minimalizując odpady i redukując całkowite koszty.
Drukarka 3D EP-M300 została zaprojektowana tak, aby spełniać rygorystyczne standardy jakości i niezawodności wymagane przy produkcji komponentów lotniczych, co czyni ją atrakcyjnym rozwiązaniem dla tego sektora. Co więcej, funkcja wielu laserów EP-M300 pozwala na wyjątkową szybkość i wydajność, zapewniając niezawodne i wysoce produktywne drukowanie przy użyciu różnych proszków metali, skracając w ten sposób godziny procesu produkcyjnego.
Według Paradigm 3D maszyna doskonale sprawdza się w dwóch obszarach:
- Badania i rozwój – dzięki otwartej platformie materiałowej można eksperymentować z różnymi materiałami i parametrami, wspierając zaawansowane inicjatywy badawczo-rozwojowe.
- Produkcja precyzyjnych części – zaawansowana technologia laserowa EP-M300 zapewnia stałą dokładność i jakość, dzięki czemu idealnie nadaje się do zastosowań produkcyjnych.
Paradigm 3D to pierwszy cyfrowy zakład produkcyjny na Bliskim Wschodzie, zdolny do produkcji certyfikowanych komponentów lotniczych. Firma specjalizuje się w rozwoju dwóch najbardziej krytycznych sektorów na świecie: lotnictwa oraz ropy i gazu.
Założone w Chinach w 1993 r., Eplus3D ma ponad 30-letnie doświadczenie w technologii druku 3D i jest zaangażowane w badania i rozwój przemysłowych systemów wytwarzania przyrostowego i technologii aplikacji z MPBF (Metal Powder Bed Fusion) i PPBF (Polimer Powder Bed Fusion). Firma ma cztery zakłady w Pekinie, Hangzhou, Stuttgarcie i Houston, a roczne inwestycje w badania naukowe przekraczają 20% przychodów wraz z kompleksowymi patentami na wynalazki, patentami na wzory użytkowe, prawami autorskimi do oprogramowania oraz patentami na wygląd.
Źródło: materiały prasowe Eplus3D