Chiński producent skanerów 3D i urządzeń metrologicznych – Shining 3D, wprowadził na rynek nowy, ręczny skaner 3D – FreeScan UE Pro. Jest to najnowsza wersja urządzenia z serii FreeScan, oparta na wcześniej wprowadzonym modelu FreeScan UE. Działając w oparciu o własną technologię niebieskiego lasera, nowy skaner 3D ma na celu połączenie dokładności i ergonomii dla szerokiej gamy aplikacji do skanowania 3D średnich i dużych części w obszarze kontroli metrologicznej, inżynierii odwrotnej oraz produkcji addytywnej.

FreeScan UE Pro jest wyposażony w 32 bezpieczne dla oczu niebieskie linie laserowe w trzech trybach skanowania: 26 laserów krzyżowych do szybkiego skanowania dużych obiektów, 5 równoległych linii laserowych do skanowania drobniejszych szczegółów oraz pojedyncza linia laserowa do skanowania 3D głębokich otworów i wąskich powierzchni. Skaner Shining 3D ma również wbudowany moduł fotogrametryczny, który z łatwością blokuje położenie obiektu w przestrzeni, co oznacza, że ​​nie ma potrzeby dodawania punktów odniesienia lub naklejek do zeskanowanych obiektów.

Specyfikacja techniczna:
  • źródło światła: 26/5/1 niebieski laser
  • odległość skanowania: 300 mm, 200 mm
  • dokładność: 0,02mm
  • prędkość skanowania 3D: 1 850 000 punktów/sek.
  • głębokość skanowania 3D: 170 mm – 680 mm
  • maksymalny zasięg skanowania 3D: 600 x 550 mm
  • klasa lasera: 2M (bezpieczny dla oczu)
  • wymiary skanera 3D: 298 x 103,5 x 74,5 mm
  • waga skanera 3D: 840 g.

Urządzenie charakteryzuje się maksymalną dokładnością na poziomie 0,02 mm, prędkością skanowania 1.850.000 punktów na sekundę i maksymalnym zakresem skanowania na powierzchni 600 x 550 mm. Skaner 3D został zaprojektowany tak, aby był wygodny w użyciu przez długi czas i waży zaledwie 840g.

Po stronie oprogramowania Shining 3D włączył funkcję aktualizacji bezprzewodowej, która natychmiast ostrzega użytkownika o bezpłatnych aktualizacjach. Urządzenie może również współpracować z wieloma powszechnie używanymi obecnie programami do kontroli i projektowania 3D, w tym Geomagic Control X, Geomagic Design X i Verisurf Inspect.

Źródło: www.shining3d.com
Zdjęcia: www.shining3d.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in Skanery 3D