GE Transportation zapowiada masową produkcję nawet 250 drukowanych 3D komponentów do 2025 roku

GE to jedna z tych firm, która od dawna wykorzystuje potencjał technologii addytywnych w różnorodny aplikacjach. Teraz, w ramach realizacji projektu Brilliant Factory jest z spółek zależnych, GE Transportation prowadzi wdrażanie technologii druku przestrzennego do produkcji masowej. Jest to jedno z działań w zakładach produkcyjnych jednostki GE, które mają prowadzić do sukcesywnej cyfryzacji wytwarzania w ich „fabrykach przyszłości”.

GE Transportation zajmuje się przede wszystkim produkcją elementów na potrzeby przemysłu kolejowego, morskiego, wydobywczego, wiertniczego czy energetycznego. Jeśli chodzi o technologię druku 3D to jest ona związana z produkcją części konstrukcyjnych lokomotyw – według planów w ciągu siedmiu następnych lat GE Transportation wdroży do masowej produkcji 250 drukowanych 3D części.

W celu jak najbardziej profesjonalnego wdrożenia informacji firma chcę zasięgnąć wiedzy od o wiele bardziej doświadczonej w tej kwestii spółki – GE Aviation. Według założeń, drukowanie przestrzenne komponentów ma nie tylko skrócić czas produkcji, ale pozwolić na szczegółowe dopasowanie ich do potrzeb użytkowników. Daje to również możliwość łatwego dostępu do cyfrowych odpowiedników, co przekłada się na możliwość szybkiej edycji, bedącej problemem w przypadku tradycyjnych metod wytwórczych.

https://www.youtube.com/watch?v=MScdt2P_jpo

Jako technologię wytwórczą GE Transportation wykorzysta coraz popularniejszą metodę Binder Jetting. GE Transportation ma nadzieję, że już od przyszłego roku zacznie korzystać z drukowanych przestrzennie części konstrukcyjnych. Jeśli proces zakończy się sukcesem, firma zamierza wdrożyć technologię w o wiele szerszym zakresie do połowy przyszłej dekady.

Źródło: 3ders.org

Scroll to Top