Lithoz ogłosił +30% wzrost sprzedaży swoich ceramicznych drukarek 3D w całym 2023 roku, jak również podwojenie produkcji materiałów eksploatacyjnych do nich. Firma twierdzi, że do wzrostu przyczyniła się w dużej mierze kwestia wykorzystywania jej maszyn w produkcji seryjnej, a większość sprzedanych drukarek 3D została zainstalowana przez obecnych klientów.

Z uwagi na wzrost wykorzystania ceramicznych drukarek 3D przez dotychczasowych klientów, Lithoz skupił się również na dopracowaniu swojego portfolio produktowego na zasadzie: „wszystko z jednego źródła”. Jak twierdzi firma, takie podejście „odniosło sukces ze wszystkich stron” dzięki inwestycjom w technologię odlewania metodą laserową, druk LSD i produkcję wielomateriałową za pośrednictwem technologii AMAREA.

„Tworząc te połączone parki maszynowe, Lithoz napędza rozwój produkcji seryjnej ceramicznego druku 3D” – skomentował dr Johannes Homa, dyrektor generalny Lithoz. „Konsekwentnie współpracujemy z naszymi klientami, aby zwiększyć skalę produkcji do masowej. Ponieważ jeden z naszych partnerów produkuje obecnie znacznie ponad milion części rocznie, fantastycznie jest widzieć, jak cały ten wysiłek się opłaca”.

Wkraczając w rok 2024, Lithoz ma skupić się na wspieraniu rozwoju ceramicznego druku 3D poprzez zwiększanie liczby i siły firm usługowych na całym świecie.

Źródło: www.lithoz.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like