HENKEL zapowiada wejście w branżę druku 3D w obszarze produkcji materiałów eksploatacyjnych

Henkel – niemiecki koncern chemiczny, specjalizujący się w produkcji środków piorących i czyszczących, kosmetyków pielęgnacyjnych i zapachowych, klejów oraz chemii budowlanej, ogłosił zamiar wejścia w branżę druku 3D w zakresie produkcji filamentów i proszków do drukarek 3D drukujących w technologii FDM i SLS. Mając w portfolio produkty oparte o akryl, silikon, żywice epoksydowe czy poliuretan, Henkel postanowił wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie, zamierzając stworzyć nową paletę materiałów, które mają być wykorzystywane w technologiach przyrostowych.

Mike Olosky – wiceprezes i dyrektor ds. innowacji i rozwoju nowego biznesu w Henkel Adhesive Technologies, argumentuje decyzję o wejściu w segment druku 3D tym, że koncern jest już obecny w tak wielu obszarach przemysłu i medycyny, że poszerzenie portfolio produktowego o materiały eksploatacyjne dla drukarek 3D jest czymś oczywistym i naturalnym.

Henkel nawiązał współpracę z holenderskim biurem architektoniczno-projektowym DUS Architects, które zasłynęło w 2014 r. rozpoczęciem budowy budynku w Amsterdamie, przy wykorzystaniu technologii addatywnych i gigantycznej drukarki 3D o obszarze roboczym na poziomie 2 x 2 x 3,5 metra. W tym roku, biuro zaprojektowało także fasadę budynku konferencyjnego, którego komponenty zostały wykonane przy użyciu mieszanki betonu i klejów dostarczanych przez Henkela.

O ile Henkel jest wciąż na samym początku swojej drogi w kierunku rozwoju tej gałęzi produkcji, decyzja koncernu jest kolejnym sygnałem, że duże, międzynarodowe korporacje dostrzegają w rynku profesjonalnych technologii przyrostowych bardzo duży potencjał.

Źródło: www.tctmagazine.com

Scroll to Top