I.J. Paliga – jedna z najbardziej znanych i cenionych firm świadczących profesjonalne usługi druku 3D w Polsce, wdrożyła nową technologię produkcji elastycznych detali. Powstają one z gumo-podobnego materiału metodą wtrysku. Firma dysponuje technologią umożliwiającą realizację krótkich serii produkcyjnych na bazie form wtryskowych wytwarzanych metodą druku 3D.

Krótkie serie produkcyjne realizowane są w oparciu o formy wykonane w technologii przyrostowej – charakteryzują się niskim kosztem uruchomienia produkcji i krótkim czasem realizacji. Technologia pozwala wielokrotnie przyspieszyć proces wdrożenia prototypu i uruchomienia produkcji seryjnej.

Do produkcji gniazd do form, I.J. Paliga wykorzystuje profesjonalną drukarkę 3D Systems, drukującą w technologii MJM, z żywic światłoutwardzalnych. W zeszłym roku po raz pierwszy prezentowała możliwości tego rozwiązania na łamach Centrum Druku 3D.

I.J. Paliga świadczy także usługi wtrysku termoplastycznego kauczuku dla dużych serii produkcyjnych w oparciu o tradycyjne narzędzia. Kauczuk syntetyczny, który oferuje zapewnia dużą elastyczność i wytrzymałość. Dodatkowo jest on odporny na promieniowanie UV, co znacznie rozszerza zakres jego zastosowania – począwszy od typowych uszczelek poprzez różnego rodzaju elementy złączne i osłony. Wyroby wykonane z tego materiału mogą pracować w warunkach statycznych i dynamicznych.

Źródło: www.ijpaliga.pl

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like