Rapid Shape i BEGO ogłosiły partnerstwo, które umożliwi użytkownikom drukarek 3D niemieckiego producenta korzystanie z materiałów dentystycznych marki Varseo. Współpraca została ogłoszona podczas Lab Day 2023 i dotyczy modeli drukarek RS D20+, D30+ i D50+.

Użytkownicy tych systemów będą mogli korzystać z materiałów BEGO VarseoSmile i VarseoWax, w tym VarseoSmile Crown and Temp oraz VarseoWax Model i Varseo WAX CAD/Cast. Dostęp do tych materiałów da użytkownikom Rapid Shape możliwość wykonania ostatecznych koron, wkładów, blatów, nakładów i licówek.

„Dzięki VarseoSmile Crown i rozwiązaniom do drukowania 3D Rapid Shape laboratoria i kliniki dentystyczne mogą od początku do końca precyzyjnie, szybko i we wspomaganym maszynowo procesie wykonywania uzupełnień” — skomentował Andreas Schulthesis, dyrektor generalny Rapid Shape. „Dla większych laboratoriów rozwiązania do drukowania Rapid Shape D30+ i D50+ oferują dodatkową opcję zautomatyzowanej produkcji części z materiałów VarseoSmile i VarseoWax. To partnerstwo i integracja materiałów BEGO gwarantuje, że nasi użytkownicy mogą połączyć najnowocześniejszą technologię Rapid Shape i wiedzę BEGO w jednym wyjątkowym rozwiązaniu”.

„Nasz materiał hybrydowy umożliwia szybką renowację przy doskonałym stosunku ceny do jakości” — dodał Thomas Kwiedor, Head of Business Development 3D Cooperation w BEGO. „Wydrukowane uzupełnienia charakteryzują się również świetną estetyką, niską tendencją do starzenia i przebarwień oraz wysokim komfortem dla pacjenta. Szeroko zakrojone badania naukowe przeprowadzone przez renomowane uniwersytety i instytuty potwierdzają doskonałe właściwości uzupełnień wykonanych z VarseoSmile Crown.”

Źródło: www.rapidshape.de

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like