Technology Applied – największa polska firma świadcząca usługi druku 3D, od lat specjalizuje się w technologii selektywnego spiekania laserowego (SLS). Równocześnie firma wykorzystuje w pracy szereg innych popularnych technik przyrostowych, w tym stereolitografię (SLA) używając do tego wielkoformatowej maszyny włoskiego DWS Systems – XPR S. Drukarka 3D znacząco rozszerza zakres możliwości produkcyjnych będąc komplementarną w stosunku do technologii SLS, FDM / FFF czy PolyJet.

DWS Systems XPR S to zaawansowany system druku 3D typu SLA, który umożliwia tworzenie skomplikowanych części z niezwykłą precyzją. To co odróżnia tę maszynę od innych na rynku, to jej imponujący obszar roboczy na poziomie 30 x 30 x 30 cm – bardzo dużo w kontekście tej metody wytwórczej. Dla Technology Applied, która ugruntowała swoją pozycję w sektorze SLS, korzystanie z technologii SLA oznacza możliwość realizacji bardziej zróżnicowanych zleceń, w tym tych wymagających idealnie gładkich powierzchni ścianek.

Zastosowanie SLA w DWS Systems XPR S pozwala na wykorzystanie żywic do tworzenia wielkogabarytowych obiektów – ta rozszerzona skala robocza jest znaczącą przewagą dla Technology Applied, umożliwiając realizację większych projektów, które wcześniej były trudne do wykonania z wykorzystaniem stereolitografii. Dzięki temu firma jest w stanie spełniać bardziej złożone i wymagające zlecenia klientów, co zwiększa ich konkurencyjność na rynku.

Wykorzystanie SLA w DWS Systems XPR S wprowadza również nowy poziom jakości i precyzji w produkcji. Technologia ta pozwala na tworzenie części z niezwykle gładkimi powierzchniami i złożonymi detalami, co jest kluczowe w wielu zastosowaniach, od prototypowania po produkcję końcową. DWS Systems XPR S znacząco poszerza ich ofertę w zakresie druku 3D. Dzięki większemu obszarowi roboczemu i wyższej jakości wydruków, firma ta umacnia swoją pozycję jako wiodącego dostawcy usług druku 3D w Polsce.

Źródło: www.3dprintingcenter.net

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like