Już jutro na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpoczynają się targi przemysłowe ITM Polska oraz towarzyszące im targi druku 3D – 3D Solutions. Na powierzchni 10 pawilonów zostaną przedstawione najnowsze rozwiązane implementowane w polskich i światowych firmach przemysłowych, a motywem przewodnim wydarzenia będzie koncepcja Przemysłu 4.0, w ramach którego prezentowane maszyny i systemy produkcyjne funkcjonują. Branża druku 3D będzie reprezentowana przez czołowe, polskie firmy, które zaprezentują przede wszystkim rozwiązania wysokobudżetowe, skierowane do przemysłu ciężkiego. Dodatkowo w środę, drugiego dnia targów odbędzie się konferencja „DRUK 3D W METALU”, która cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że dziś oficjalnie została zamknięta rejestracja! Co ciekawego zobaczymy na tegorocznych targach…?
Na targach wystawi się ponad 800 firm reprezentujących bardzo szerokie spektrum technologii wytwórczych. Po raz trzeci w historii ITM Polska, na imprezie pojawi się towarzyszące im wydarzenie – 3D Solutions, dedykowane technologiom przyrostowym. Swoje produkty, usługi i rozwiązania zaprezentuje kilkanaście firm, skierowanych przede wszystkim do odbiorców profesjonalnych.
Wśród firm spotkamy m.in.:
- 3D Lab – dystrybutora maszyn 3D Systems i OR Laser jak również producenta innowacyjnych atomizerów do proszków metalicznych – ATO One
- 3D Phoenix – dystrybutora drukarek 3D Zortrax, ZMorph czy MoonRay, który na targach przedstawi nowatorskie rozwiązania druku 3D do metalu amerykańskiego Markforged
- 3D Team – firmę świadczącą usługi skanowania 3D
- ATMAT – producenta wielkoformatowych drukarek 3D typu FDM
- CadXpert – dystrybutora maszyn Stratasys i Formlabs
- Datacomp – dystrybutora specjalistycznego oprogramowania 3D klasy CAD
- Evatronix – polskiego producenta skanerów 3D
- Graften – polskiego producenta drukarek 3D typu FDM
- Materialise – czołową firmę świadczącą usługi druku 3D w Polsce
- Oberon 3D – dystrybutora skanerów 3D
- PIAP – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów, który zaprezentuje własną maszynę przemysłową klasy FDM
- Renishaw – producenta m.in. przemysłowych drukarek 3D do metalu
- SMARTTECH – polskiego producenta skanerów 3D
- TRUMPF – producenta m.in. przemysłowych drukarek 3D do metalu
- UBOT 3D – producenta drukarek 3D typu FDM
- Verashape – producenta drukarek 3D typu FDM.
Ponadto w dniach 7-8 czerwca (dwa ostatnie dni targów) można odbyć tematyczny tour z przewodnikiem po stoiskach firm specjalizujących się w technologiach addytywnych.
Wcześniej, drugiego dnia targów (w środę, 6 czerwca) w pawilonie 6-tym odbędzie się konferencja DRUK 3D W METALU. Wydarzenie cieszyło się tak dużym zainteresowaniem, że dziś rano została zamknięta już rejestracja (na konferencję zapisało się ponad 100 osób!). Jeżeli do tej pory tego nie uczyniliście, a chcielibyście mimo wszystko uczestniczyć w wydarzeniu, Wasza jedyna szansa to przybycie na miejsce i nadzieja, że któraś z zarejestrowanych wcześniej osób mimo wszystko się nie pojawiła…
Co zobaczymy podczas konferencji…?
PROGRAM KONFERENCJI:
10:00 – oficjalne przywitanie
10:10 – Paweł Ślusarczyk – CD3D – „Branża druku 3D z metalu na świecie a Polska – dlaczego zwlekamy z rewolucją…?”
10:30 – Przemysław Lenczowski – Materialise – „Optymalizacja procesów produkcyjnych z wykorzystaniem technologii druku 3D w metalu”
11:00 – Jakub Trzyna – Bibus Menos – „Technologia DMLS w budowie wkładek z chłodzeniem konformalnym – omówienie zalet i wad technologii na wybranych studiach przypadku firmy FADO„
11:30 – Piotr Gutsche i Maciej Grochala – 3D Phoenix – „Nowatorskie rozwiązanie do druku 3D z metali – Markforged Metal X„
12:00 – dr Bogdan Dąbrowski – Renishaw – „Rozwiązania Renishaw w zakresie technologii laserowego wytwarzania przyrostowego części metalowych”
12:30 – Magdalena Przychodniak – CD3D – „Jak trwałe są implanty z drukarki 3D?”
13:00 – Michalina Urbaniak – Pracowania Indywidualnych Implantów Medycznych BIONANOPARK – „Projektowanie i produkcja implantów medycznych w oparciu o druk 3D z metalu”
13:30 – dr inż. Maciej Cader – PIAP – „Pozyskiwanie środków na projekty badawczo-rozwojowe w kontekście nowatorskich projektów wykorzystujących druk 3D z metalu„
14:00 – Q&A i podsumowanie
14:30 – koniec konferencji
Co ważne, niezależnie od informacji pozyskanych na samej konferencji, uczestnicy będą mogli odwiedzić stoiska firm poszczególnych prelegentów, na których będą prezentowane omawiane przez nich urządzenia i/lub aplikacje.