FlashForge USA – amerykański oddział chińskiego producenta desktopowych drukarek 3D, rozpoczął przyjmowanie zamówień przedpremierowych na nowe urządzenie z potencjalnie szerokim zakresem zastosowań w produkcji aplikacji dentystycznych. W przeciwieństwie do wielu fotopolimerowych drukarek 3D na rynku, Hunter S posiada otwartą bazę materiałów, co oznacza, że ​​jest w stanie korzystać z materiałów innych firm. FlashForge USA przeprowadził już walidację żywic NextDent firmy 3D Systems tworząc własny profil dla zatwierdzonych przez FDA i biokompatybilnych żywic, z których będą mogli korzystać przyszli użytkownicy ich drukarki 3D.

Hunter S jest wyposażony w projektor produkcji Texas Instruments, który ma zagwarantować wysoki stopień niezawodności i jakości druku 3D. System ma żywotność 50.000 godzin, a jego siłownik prowadnicy ruchu liniowego zapewnia stałą intensywność diod LED, umożliwiając w ten sposób większą stabilność druku 3D i produkcję części z drobnymi szczegółami.

Pod względem pojemności Hunter S ma obszar roboczy na poziomie 144 x 81 x 150 mm i trwały, łatwy do zdjęcia stół roboczy, który można wyjmować bez konieczności kalibracji. Pojemnik z żywicą został zaprojektowany tak, aby ułatwić szybkie uzupełnianie, a folia FEP jest tania i łatwa do wymiany, dzięki czemu oba procesy są szybkie i tanie.

FlashForge USA reklamuje Hunter S jako precyzyjną drukarkę 3D o szybkości, dokładności i niskich kosztach operacyjnych, które „czynią ją idealnym wyborem dla producentów protez, laboratoriów dentystycznych i użytkowników klinicznych”. Firma stara się skoncentrować na możliwościach odblokowanych dzięki kompatybilności materiałowej swojego systemu z materiałami innych firm, produkując serię demonstratorów z żywic innych marek.

FlashForge USA już teraz twierdzi, że „dokładnie” przetestował żywice 3D Systems na swojej drukarce 3D. W związku z tym użytkownicy Hunter S mogą bezpiecznie wdrożyć gamę produktów NextDent firmy 3D Systems, która obejmuje wszystko, od materiałów do drukowania 3D na szyny i elementy ustalające, po polimery do ram i podpór, wiedząc, że FlashForge USA przetestował ich skuteczność.

Jeśli chodzi o żywice innych firm, firma wykorzystała Hunter S do druku 3D materiałów Dentona. Wykorzystując żywice Dentona Splint/Guide, inżynierowie firmy byli w stanie opracować prowadnice o podobnej biokompatybilności do tych wykonanych z własnej żywicy FHD 1500. Dzięki żywicom Cast firmy okazało się również możliwe wytwarzanie koron i mostów w kolorze fioletowym, skutecznie ilustrując potencjalne zastosowania odblokowane przez filozofię maszyny z otwartym materiałem.

Klienci mogą już teraz zamówić Hunter S w przedsprzedaży, z dostawą zaplanowaną na grudzień 2022 roku.

Specyfikacja techniczna:
  • technologia: Cyfrowe Przetwarzanie Światła (DLP)
  • objętość kompilacji: 144 x 81 x 150 mm
  • rozmiar piksela X/Y: 75 μm
  • źródło światła: 405nm LED
  • prędkość druku: 10-30mm/h
  • ekran: 3,5-calowy kolorowy ekran dotykowy IPS
  • wymiary drukarki: 360 x 310 x 565 mm
  • waga netto: 17,8 kg
  • łączność: pamięć USB/kabel USB/Wi-Fi.

Źródło: www.flashforge-usa.com
Zdjęcia: www.flashforge-usa.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like