Kudo3D powraca na Kickstartera z Bean – supertanią, wysokorozdzielczą drukarką 3D drukującą z żywic

Druk 3D z fotopolimerów staje się coraz bardziej dostępny cenowo – nawet dla amatorów. Dużą zasługę w tym mają pojawiające się ostatnio nagminnie konstrukcje, które do wyświetlania obrazu wykorzystują ekran LCD. Takie rozwiązanie jest o wiele tańsze od chociażby wysokorozdzielczego projektora DLP. Tę drogę postanowił obrać popularny, amerykański producenta drukarek SLA – Kudo3D.

Kudo3D ma już na swoim koncie wprowadzenie na rynek dwóch udanych i rozpoznawalnych drukarek 3D typu SLA i DLP z serii Titan. Charakteryzują się one przede wszystkim interesującym wyglądem (dostępne są wersje z pokrywą w kolorze czerwonym lub zielonym), ale też dużą precyzją druku 3D oraz kuwetą w opatentowanej technologii PSP (nie mylić z PlayStation Portable!). Urządzenia te można nabyć w cenie około 3000-4000 $ i przeznaczone są do użytku profesjonalnego. Titan 1 zadebiutował na Kickstarterze w roku 2014, a na zebranie całego budżetu (50000 $) potrzebował zaledwie dwóch minut.

Bean ma być drukarką 3D dla każdego. Najnowsze dzieło Kudo3D, pomimo swojej niewielkiej ceny posiada całkiem solidnych rozmiarów obszar roboczy i zapewnia precyzję druku 3D na bardzo wysokim poziomie. Od 30 maja będzie można ją nabyć poprzez rozpoczynającą się wówczas kampanię na Kickstarterze. Najtańsza z możliwych opcja kosztować będzie oszałamiające 199$. Cena dotyczyć będzie prawdopodobnie kilku-kilkunastu pierwszych egzemplarzy. Regularna cena to w zależności od zawartości zestawu 1200-1400 $ – i trzeba przyznać, że nadal jest to bardzo dobra oferta.

Bean, jak przystało na prawdziwą „fasolę”, posiada osłonę w kolorze zielonym i charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami zewnętrznymi, wynoszącymi 203 x 203 x 406 mm. Obszar roboczy posiada z kolei rozmiar 120 x 71 x 150 mm. Zastosowany ekran LCD o rozdzielczości 2K pozwala na osiągnięcie rozdzielczości XY 50 mikrometrów. Do jego podświetlenia zastosowano źródło światła UV o długości fali 405 nm. Minimalna, możliwa do wykonania warstwa to 10 mikrometrów.

Kampania potrwa do czerwca, a jej celem jest zebranie 50000 $. Biorąc pod uwagę rozpoznawalność producenta drukarki 3D oraz jej Kickstarterowy sukces sprzed trzech lat, zebranie tej kwoty nie powinno zająć zbyt wiele czasu.

Źródło: www.3ders.org

Scroll to Top