Kentstrapper to włoski producent drukarek 3D, który znany jest przede wszystkim z konsumenckiej konstrukcji Verve. Korzystając z nabytego przy jej budowie doświadczenia, opracował właśnie znacznie bardziej zaawansowaną, a przede wszystkim wyposażoną w o wiele większy obszar roboczy, przeznaczoną dla potrzeb przemysłu, drukarkę MAVIS 3D. Jak każde urządzenie przeznaczone do profesjonalnego wykorzystania, wyposażona została ona w kilka systemów czuwających nad bezpieczeństwem i poprawnością wykonywanych obiektów.
Kentstrapper posiada w swojej ofercie kilka drukarek 3D. Część z nich to wariacje na temat Prusy i3, ale pośród nich znajdują się też dwie nieco bardziej „autorskie” konstrukcje. Firma zasłynęła przede wszystkim dzięki jednej z nich. Varve jest znana ze swojej niezawodności oraz oferowanej wysokiej jakości wydruków 3D.
Po uzyskaniu nieco doświadczenia na polu urządzeń konsumenckich, firma postanowiła zaistnieć też w świecie profesjonalnego druku 3D. MAVIS 3D wyposażono w obszar roboczy o wymiarach 400 x 700 x 700 mm oraz szereg funkcjonalności ułatwiających drukowanie 3D. Cztery z nich są najistotniejsze, zwłaszcza z punktu widzenia klienta przemysłowego.
Pierwsza z nich to autokalibracja platformy roboczej. Funkcja stosowana już w praktycznie każdej profesjonalnej drukarce 3D. Polega na ustawieniu odpowiedniej odległości głowicy drukującej od stołu roboczego. Od tego ustawienia w dużej mierze zależy powodzenie naszego wydruku. Zmienna odległość może bowiem doprowadzić do jego odklejenia się.
Kolejna cechą jest przyjazny użytkownikowi interfejs. Oparty jest on na kolorowym, dotykowym panelu, na którym wszystkie funkcje dostępne mamy z poziomu intuicyjnych ikon i symboli. Według producenta zapewniają one „dynamiczny punkt widzenia”, cokolwiek miałoby to znaczyć.
Kolejne dwie funkcje odpowiadają bezpośrednio za sukces pracy drukarki 3D. Pierwsza z nich przedstawiana jest jako „Filament Guardian”. Jak sama nazwa wskazuje jest to opcja odpowiedzialna za sprawdzanie stanu dostępnego filamentu. Gdy system wykryje jego brak, wydruk modelu zostaje automatycznie zatrzymany. Druga natomiast to „Phoenix System”. Odpowiada ona za bezpieczeństwo drukarki podczas nagłego odłączenia zasilania. Podobnie jak w przypadku „strażnika filamentu” wydruk jest wówczas pauzowany.
Pozostałe funkcje i specyfikacja urządzenia:
- obszar roboczy: 400 x 700 x 700 mm,
- średnica dyszy: 0,4 – 0,8 mm,
- maksymalna temperatura głowicy: 260°C,
- maksymalna temperatura stołu: 100°C,
- średnica filamentu: 1,75 mm,
- komunikacja: WiFi, USB.
Urządzenie nie jest jeszcze dostępne w sprzedaży i nie jest znana jego cena.